Spacerówka dla dziecka

Wielu rodziców nie może doczekać się momentu, kiedy będzie mógł wreszcie zostawić duży wielofunkcyjny wózek w domu, a na spacer zabrać ze sobą tylko lekką i zwrotną spacerówkę. W teorii do spacerówki możemy włożyć dziecko już od szóstego miesiąca życia, jest to jednak umowna granica, gdyż przy zmianie wózka na spacerówkę powinniśmy przede wszystkim kierować się tym, czy nasze dziecko trzyma już samodzielnie swoją główkę i czy zaczęło już siadać. Jeżeli nasz maluch rozwija się prawidłowo w wieku około sześciu miesięcy będzie już w stanie bezpiecznie podróżować w wózku spacerowym.
Jeśli natomiast chodzi o nieco starsze dzieci również warto sprawdzić kilka szczegółów takich jak podnóżek, rodzaj pasów bezpieczeństwa, komfort siedzenia oraz czy wózek posiada kosz na zakupy, który może się okazać bardzo przydatny.

W przypadku starszych dzieci rodzice często stawiają na jak najlżejszy wózek, który dodatkowo składa się do bardzo niewielkich rozmiarów, takie wózki nazywamy parasolkami. Spacerówka parasolka dla dwulatka będzie świetnym rozwiązaniem, które ułatwi nam codzienne wyprawy do sklepu, drogę do żłobka, czy nawet podróż samolotem. Gdyż większość nowoczesnych parasolek jest jednocześnie wózkiem podróżnym lub też inaczej zwanym lotniczym, który bez problemu weźmiemy ze sobą na pokład samolotu.

Po spacerówkę parasolkę najlepiej sięgnąć, kiedy nasze dziecko już samodzielnie i pewnie siedzi. Przy zakupie każdego wózka zwracajmy uwagę na rodzaj pasów bezpieczeństwa, upewnijmy się, czy sprytne rączki naszego dziecka na pewni nie będą w stanie rozpiąć pasów. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne. Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwracać uwagę dokonując zakupu spacerówki jest sposób rozkładania siedziska. Najlepiej jest, kiedy oparcie siedziska możemy zupełnie rozłożyć, dzięki czemu nasze dziecko może wygodnie spać podczas spaceru. Warto również sprawdzić, czy do naszej spacerówki jest dołączona folia przeciwdeszczowa, która ochroni naszego malucha przed niespodziewaną ulewą lub zapewni mu komfortową podróż w jesiennym deszczu do żłobka. Niektóre spacerówki posiadają bardzo wygodną opcję z folią przeciwdeszczową na stałe wmontowaną w budę wózka, dzięki której możemy być pewni, że przypadkiem nie zostawimy jej w domu, kiedy akurat będzie potrzebna.

Wózki wielofunkcyjne zwykle mają również opcję spacerówki, czasami nawet nadające się dla dzieci poniżej szóstego miesiąca życia, pamiętajmy jednak, że nie będzie to najlżejsza, ani najmniejsza opcja jaką możemy wybrać. Dlatego na pewnym etapie życia dziecka warto zastanowić się nad kupnem spacerówki, która może znacznie ułatwić nasze życie i uczynić go bardziej komfortowym. Przy wyborze spacerówki pamiętajmy o dobraniu takiej, która spełni wszystkie nasze oczekiwania i będzie wygodnym środkiem transportu dla naszej pociechy. Na pewno będziecie mile zaskoczeni, kiedy po raz pierwszy wybierzecie się ze swoim dzieckiem na spacer bez wielkiego wózka na ciężkim stelażu, a z małą i zwrotną spacerówką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie spacerówki?
Następny artykułWażny zakup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here