Czy duże koła w spacerówkach są wygodne?

Każdy z rodziców staje w końcu przed zadaniem wyboru wózka dla swojego dziecka. Na rynku mamy mnóstwo modeli, z potrzebnymi akcesoriami dla dziecka i rodzica. Możemy zakupić samą gondolę i dokupić sobie spacerówkę dopasowaną do wieku dziecka.
Najpopularniejszy na rynku, z którego najchętniej korzystają nowo upieczeni rodzice, jest jednak wózek wielofunkcyjny dla dziecka. Na ogół składa się z gondoli, spacerówki oraz nosidła, które służy zazwyczaj jako fotelik samochodowy do pierwszego roku życia dziecka. Mamy również do wyboru podwójne wózki lub potrójne na specjalne zamówienie.
Z gondoli korzystamy zazwyczaj do szóstego miesiąca życia dziecka, ponieważ gdy maluch zaczyna już wstawać staje się ona dla niego niebezpieczna. Co prawda można zainstalować szelki, lecz nasz mały ciekawy świata szkrab nie będzie raczej z tego zadowolony. Kiedy więc dziecko jest gotowe, potrafi siedzieć przechodzimy do spacerówki.
W wózkach wielofunkcyjnych przeważnie specjalnymi przyciskami odpinamy ze stelaża wózka gondolę i wpinamy spacerówkę. Jest to ważny etap w życiu naszego dziecka, gdyż poznaje świat poprzez słuch, dotyk i wzrok. Spacerówka posiada specjalne szelki, które w niczym nie przeszkadzają dziecku, a dbają o jego bezpieczeństwo by nie wyleciało.
W tej części wózka możemy opuścić oparcie i gdy przyjdzie czas na drzemkę dziecka na spacerze, możemy swobodnie je położyć. W razie słońca opuszczamy daszek i nasze dziecko komfortowo może spać. Gdy dziecko jest już starsze do spacerówki montujemy mały stoliczek ze wgłębieniem na picie i miejscem na ulubioną zabawkę. Rodzic może się zrelaksować a maluch ma świetną zabawę.
Wózek wielofunkcyjny dla dziecka jest na tyle komfortowy dla rodziców, że ma jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję. Oprócz odpinania i wpinania gondoli i spacerówki, na stelażu możemy również umocować wcześniej wspomniane nosidło. Robimy to za pomocą specjalnych adapterów, które w wózkach wielofunkcyjnych na ogół są w zestawie. Więc idąc na zakupy do marketu bądź w miejsce, gdzie ciężko wnieść cały wózek, czy też po prostu zwyczajnie jest mało miejsca, rodzice komfortowo mogą się przemieszczać nie dźwigając fotelika w ręce.
Jak widać wózki wielofunkcyjne są dla rodziców wygodne, a dla dziecka bezpieczne i komfortowe w każdej sytuacji. Posiadają również wiele akcesoriów tak jak inne wózki. Folię przeciw deszczową, która pasuje na gondole, jak i na spacerówkę. Dzięki niej można wyjść na spacerek w ciepły dzień z lekkim deszczykiem. Gdy wybieramy się do parku bądź lasu zakładamy na wózek moskitierę, która osłoni malucha przed insektami. Czasem w zestawie jest również parasolka mocowana przy stelażu. W dolnej części wózka w większości przypadków jest koszyk na drobne zakupy, do wyboru zapinany na zamek lub nie wedle upodobania.
Na rynku mamy ogrom wózków wielofunkcyjnych, różniących się kolorem, wyglądem, rodzajem kół, dodatków a przede wszystkim ceną. Jako rodzice chcemy podjąć najlepszą decyzję dla naszych dzieci. Każdy może wybrać taki wózek, który odpowiada mu najlepiej pod każdym względem jak wyglądu tak i ceny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpacerówka
Następny artykułŻycie biznesmena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here