Okazja dla rodziców, podaż artykułów dla dzieci

Wózek to jeden z pierwszych zakupów, który należy dokonać w momencie, gdy w naszej rodzinie pojawi się dziecko. Problem polega jednak na tym, że w sklepach znajdziemy szereg modeli, które nie zawsze będą pasować do naszych potrzeb. Do zakupu należy się więc dobrze przygotować pod kątem merytorycznym. Takie przygotowanie zmniejszy ryzyko wydania pieniędzy w nieodpowiedni sposób. Aby dobrze wybrać wózek dla swojej pociechy należy znać charakterystykę, mocne i słabe strony poszczególnych modeli. To pozwoli nam wiarygodnie ocenić, jakie rozwiązanie będzie optymalne z naszego punktu widzenia.
Producenci wózków dziecięcych w ostatnich latach wprowadzili na rynek kilka propozycji skierowanych do konkretnych grup odbiorców. Dla rodziców aktywnych, kochających być w ruchu przygotowano wózek do uprawiania joggingu. Bardzo łatwo jest je rozpoznać po charakterystycznym ułożeniu kół. Najpopularniejsze są w tym przypadku modele trójkołowe, które uznawane są za rozwiązania najbardziej praktyczne. Należy też wiedzieć, że nie wszystkie trójkołowce zaliczane są do wózków przeznaczonych do joggingu. Aby tak było, konieczne jest aby był on wyposażony w takie elementy jak dobra amortyzacja. Wózek musi być oprócz tego stabilny, ponieważ podczas spacerów mogą być osiągane większe prędkości. Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna, dlatego podczas zakupu należy też zwracać na takie elementy jak na przykład jakość wykonania pasów bezpieczeństwa. Oczywiście, wszystkie wózki posiadają specjalne atesty, ale nie zaszkodzi osobiście sprawdzić jakość wykonania poszczególnych elementów. Za najlepsze pasy bezpieczeństwa uchodzą te pięciopunktowe.
Wózek spacerowy dla dwulatka to jeden z najczęstszych wyborów dokonywanych przez młodych rodziców. Modele należące do tej grupy rekomendowane są dzieciom, które mają za sobą szósty miesiąc życia. Popularne spacerówki charakteryzują się dużą wszechstronnością, ponieważ można je z powodzeniem wykorzystywać aż do momentu, gdy dziecko całkowicie wyrośnie z jeżdżenia w wózkach. Spacerówki wybierane są z powodów praktycznych. Są one wykonane w oparciu o proste konstrukcje, dlatego nie ma przykładowo żadnych większych problemów ze składaniem ich i przechowywaniem w domu. Ważne jest na przykład to, że ich waga w porównaniu z innymi typami wózków należy do najlżejszych. Rzadko spotyka się w sklepach spacerówki, których waga przekracza 15 kilogramów. Dla porównania wózki wielofunkcyjne często ważą ponad 20 kilogramów. Różnica jest więc na pewno odczuwalna, szczególnie podczas wnoszenia wózka po schodach. Do tego trzeba pamiętać, że do wagi wózka zawsze należy też doliczyć wagę dziecka oraz różnych akcesoriów. To daje realny ciężar, którym trzeba będzie manewrować podczas kolejnych spacerów. Najlepszym wyborem są wózki spacerowe wyposażone w duże koła. Dzięki nim kolejne nierówności nie będą dla nas trudnością nie do przebycia. Większe koła gwarantują lepszą amortyzację oraz stabilność wózka. To ich kolejne zalety. Spacerówki o mniejszych kołach można używać jedynie na równych powierzchniach oraz chodnikach.

[Głosów:1    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpacerówka dla dziecka
Następny artykułSklep internetowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here