Wózek dla dziecka

Niebieski czy różowy? To bez znaczenia! W odpowiednim doborze wózka dla Twojej pociechy kolor jest jedynie elementem wpływającym na walory estetyczne. Niemowlęciu obojętna jest marka czy wielość funkcji wózka
Co więc jest najważniejsze? Pojemność!
Pojemność i wielkość wózka powinna być dobrana odpowiednio do wieku malucha. Wózek głęboki dla dziewczynki powinien mieć gondolę o minimalnej długości 80 cm, dla chłopca przyda się odrobinę większa. W każdym wypadku gondola powinna być na tyle przestronna, aby pomieściła zarówno dziecko ubrane w letnie, przewiewne ciuszki, jak i ciężkie, grube kombinezony na zimę. W ten sposób unikniemy tzw. sezonowego zakupu. Niektóre modele dodatkowo pozwalają na odpięcie gondoli od stelaża, dzięki czemu w szybki sposób z wózka otrzymujemy łóżeczko turystyczne.
Przy zakupie wózka warto również zwrócić uwagę na jego stelaż. Tradycyjne wózki głębokie cechują się większą wagą niż wózki wielofunkcyjne. Przyjmuje się, że stelaż wózka to aż połowa jego wagi! Z tego powodu zalecane jest kupno wózków opartych na lżejszych modelach stelaży, które nie utrudnią nam codzienne użytkowanie (wnoszenie wózka, podróżowanie z nim, korzystanie z komunikacji publicznej).
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oczywiście na koła! Małe czy duże? Te odwieczne pytanie zadają sobie wszyscy przyszli właściciele wózków dziecięcych. Małe kółka sprawdzają się na równych chodnikach, głównie w lecie. Zimą, wiosną i jesienią, pogoda bywa zmienna, nawierzchnia staje się śliska, a małe koła tracą przyczepność i grzęzną w kałużach oraz śniegu. Wydawać by się mogło zatem, że lepszym rozwiązaniem są duże koła, jednak i one nie są wolne od wad. Ich największym mankamentem jest wbrew pozorom, wielkość. Masywność kół może w znaczny sposób utrudnić pakowanie wózka do samochodu. Warto jednak podkreślić, że sprawdzą się na nierównych powierzchniach i są znacznie trwalsze niż małe kółka, dlatego pomimo drobnych niedogodności przy pakowaniu do samochodu, są warte rozważenia.
Wózki mogą być zawieszone zarówno na pasach skórzanych, jak i na amortyzatorach sprężynowych. Czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy tymi dwoma typami zawieszenia?
Amortyzatory skórzane są ciche i można wózek bujać na boki w sposób podobny do wszystkim znanej kołyski. Niestety skórzane paski wraz z użytkowaniem mogą się rozciągnąć, przez co rama wózka się opuszcza. Wózki z amortyzatorem sprężynowym posiadają trwalsze zawieszenie, jednak nie wszystkie modele można bujać na boki. Niektóre z nich oprócz sprężyn posiadają wahacze, które zapewniają co prawda niezwykłą trwałość zawieszenia, jednak skutecznie unieruchamiają wózek, przez co jakikolwiek ruch na bok jest niemożliwy.
Co zatem je wyróżnia i dlaczego w dobie wózków wielofunkcyjnych, wciąż warto zainwestować w wózek głęboki?
Wózki głębokie są klasycznym rozwiązaniem, które cechuje prostota użytkowania. Pozbawione są funkcji, które obciążają wózek, powodują jego destabilizację lub zwyczajnie nie przydają się w codziennym użytkowaniu. Postaw na klasykę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here