układanki dla dzieci

Odpowiednie gry i zabawy są bardzo ważne, aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać i nabywać nowe i praktyczne umiejętności.
Oczywiście gry należy odpowiednio dopasować do wieku dziecka i jego zainteresowań, aby maluch chętnie uczestniczył w zabawie i nie nudził się.

Gry planszowe a także różnego rodzaju układanki uczą dziecko cierpliwości, logicznego myślenia i pokonywania trudności. Poszukując najlepszej gry bądź układanki warto skorzystać z rankingu dostępnego najczęściej w internecie bądź w czasopismach kobiecych. Pomocne w wyborze są również oceny innych rodziców, którzy zakupili konkretną zabawkę. Takie oceny znaleźć można na wielu forach i portalach społecznościowych a także na stronie sklepu internetowego, gdzie zakupiony został konkretny produkt.

Dla dziecka rocznego najlepszym wyborem są układanki w kształcie wieży, która składa się z różnej wielkości miękkich, plastikowych kółek, które trzeba odpowiednio nałożyć na siebie. Dobrym pomysłem jest również kupno sortera. W zestawie znajdują się klocki w różnych kształtach i kolorach i sorter, który posiada odpowiednie okienka. Dziecko musi dopasować klocek do odpowiedniego okienka, a gdy mu się to uda często słyszy zabawną rymowankę lub piosenkę, która jest formą nagrody.

puzzle

Małe dzieci bardzo lubią zabawki interaktywne, świecące i grające a także zabawki drewniane. Kupując zabawki dla małego dziecka, warto zadbać o to aby była ona w pełni bezpieczna i posiadała niezbędne atesty. Nie należy inwestować w produkt pochodzący od nieznanej firmy, gdyż środki chemiczne użyte przy produkcji tego typu zabawek mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na rozwój maluszka. Niestety niska cena świadczy zazwyczaj o niezbyt wysokiej jakości, dlatego lepiej jest zainwestować w zabawki z górnej półki, pochodzące od znanego i renomowanego producenta.

Przed oddaniem zabawki w rączki dziecka konieczne jest umycie jej w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła dla dzieci. Gdy zabawka jest zasilana bateriami wystarczy przetrzeć ją wilgotnymi chusteczkami dla niemowląt. Wszystkie pluszaki bez problemu można wyprać w pralce przy użyciu programu dla tkanin delikatnych.

Dla dwu bądź trzylatka świetne są układanki drewniane. W takich układankach należy zwykle dopasować zwierzątko bądź puzzel w innym kształcie do prawidłowego miejsca na planszy. Kilkulatki bardzo lubią również układanki składające się z kolorowych, plastikowych pinesek, z których można ułożyć dowolny obrazek. Warto jednak pamiętać, aby nie pozostawiać kilkuletniego dziecka z drobnymi elementami bez nadzoru.
Układanki dostępne są także w wielu ciekawych wersjach dla starszaków. Dzieci szkolne najchętniej układają puzzle, składające się z dużej ilości elementów. Hitem w ostatnim czasie są puzzle 3D, które umożliwiają stworzenie ciekawej budowli. Dziecko może samodzielnie stworzyć znane zabytki czy modele samolotu.

Dla sześciolatka świetne są również układanki magnetyczne

Tego typu układanki składają się z klocków w różnych wzorach, które łączą się przy pomocy magnesu. Pozwalają stworzyć one różne, niesamowite konstrukcje, które są bardzo trwałe.
Co ważne, wiele gier i układanek dostępnych jest w wersjach mini, które dziecko może bez problemu zabrać ze sobą w dłuższą podróż samochodem, samolotem czy też pociągiem. Mini wersje doskonale sprawdzają się na wakacyjnych wyjazdach, gdy pogoda nie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Takie gry kosztują od kilku do kilkunastu złotych. Bez problemu zmieszczą się w dziecięcym plecaku bądź walizce.

pokój dziecka

Układanki dla dzieci w różnym wieku dostępne są w sklepach z zabawkami, supermarketach, dyskontach a także w wielu sklepach internetowych. Ceny mieszczą się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu złotych w zależności od wybranego modelu.

Warto również zwrócić uwagę na wyklejanki, które są doskonałym wyborem zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. W skład zestawu wchodzi plansza, z zaznaczonymi okienkami oraz kolorowe kwadraciki, które należy wkleić w odpowiednie miejsca by uzyskać kolorowy obrazek.

Do wyboru są między innymi obrazki ze smokami, dinozaurami, księżniczkami, bajkowymi postaciami, samolotami, pojazdami budowlanymi czy samochodami.
Kupując układankę przede wszystkim warto sugerować się zainteresowaniami dziecka.
Tego typu zabawki to doskonały pomysł na prezent z okazji urodzin, mikołajek, imienin czy dnia dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here