Lekka spacerówka

Producenci wózków przygotowali dla potencjalnych klientów ogromne pole wyboru. Obecnie można powiedzieć, że mamy do czynienia ze specjalizacją poszczególnych modeli, które sprawdzają się w danych okolicznościach. Taki kłopot bogactwa czasem sprawia, że trudno jest jednoznacznie określić, który wariant okaże się najlepszym rozwiązaniem w naszym przypadku. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą, którego wiedza wskaże nam wszystkie słabe i mocne strony danego modelu. Wartościowych informacji można też szukać za pośrednictwem Internetu, gdzie nie brakuje fachowych artykułów na ten temat.
Uniwersalnym wyborem wydają się być wózki wielofunkcyjne, które jak ich nazwa wskazuje przeznaczone są do różnego rodzaju zadań. Może on z powodzeniem odgrywać rolę nosidełka czy też fotelika samochodowego. Są to wózki uchodzące za stabilne oraz bezpieczne dla dziecka. W stosunkowo łatwy sposób można też nimi manewrować, nie sprawiają kłopotów podczas spacerowania. Z punktu widzenia rodziców trzeba je też uznać za komfortowe. Przenoszenie gondoli oraz fotelika na stelaż jest proste oraz przydatne w momencie robienia zakupów lub innych codziennych czynności. Wózki wielofunkcyjne nie są jednak pozbawione wad. Są one przeważnie zdecydowanie cięższe od wózków standardowych przeznaczonych do jednego typu zadań. Duża waga wózka da nam się na pewno we znaki w momencie, gdy przyjdzie nam wnosić go na kolejne piętra w naszym bloku mieszkalnym. Do wagi wózka trzeba też doliczyć wagę dziecka, co często daje całkowitą wagę w okolicach 30 kilogramów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wózki wielofunkcyjne, z racji tego że są bardziej zaawansowane technicznie są droższe od standardowych propozycji. Cena dobrego wózka z tego segmentu wynosić może nawet kilka tysięcy złotych.
Znacznie łatwiejsze w obsłudze oraz znacznie tańsze są wózki spacerowe. Są one najpopularniejszymi wyborami z racji na komfort jakie ze sobą niosą. Są one oparte na prostej konstrukcji, która jednocześnie jest ciągle ulepsza przez najlepszych producentów. W efekcie tego popularne spacerówki stają się coraz wytrzymalsze i mogą nam dłuższej służyć. Warte podkreślenia jest to, że spacerówka parasolka do 25 kg może maluchowi służyć przez lata. Bardzo często jest tak, że dzieciom służą one aż do momentu, gdy rezygnują one z jazdy na zawsze.
W przypadku zarówno wózków wielofunkcyjnych oraz spacerówek ważny jest układ oraz wielkość kół. Większe koła zdecydowanie lepiej radzą sobie w terenie niezabudowanym oraz na nierównościach. Jeżeli więc mieszkamy poza miastem, lub chcemy wykorzystywać wózek do spacerów po lesie, im większe koła tym lepiej, ponieważ poziom ich amortyzacji stoi na wysokim poziomie. Wózki o mniejszych kołach polecane są do jazdy po chodnikach oraz alejach parków. Tam ich rozmiary będą wystarczające. Wózki spacerowe należy kupować mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa. Modele gwarantujące bezpieczeństwo posiadają specjalne atesty, o które warto pytać jeszcze przed dokonaniem transakcji, aby uzyskać całkowitą pewność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobór spacerówki
Następny artykułSpodnie dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here