rowery dla dzieci 20 cali

Grudzień to miesiąc kiedy mało kto myśli o jeździe na rowerze. Oczywiście w każdym większym mieście istnieje grupa zapaleńców, którzy na rowerze jeżdżą przez cały rok, jednak należą oni do zdecydowanej mniejszości. Przeciętny człowiek na jednośladzie porusza się z reguły w okresach kiedy panuje dobra pogoda. W niektórych przypadkach ludzie dojeżdżają do pracy rowerem, więc zdarza się, że korzystają z niego również w niesprzyjających warunkach.

Warto również wiedzieć, że jazda na rowerze to najchętniej uprawiany sport w Polsce. Wydawać by się mogło, że jest nim bieganie. Jednak osoby, które biegają robią to z reguły regularnie i w pewnym sensie można nazwać ich biegaczami. Nie ma ludzi, którzy doraźnie pójdą sobie biegać, ponieważ wymaga to dobrej kondycji. W przypadku roweru jest nieco inaczej, ponieważ niemalże każdy jest w stanie z dnia na dzień zostać rowerzystą.

Oczywiście w zależności od kondycji pokona odpowiedni dystans, jednak z zasady jazda na rowerze jest dostępna dla każdego. Dlatego też warto dobrze wiedzieć gdzie kupić dobry rower i co oferują sklepy rowerowe. W związku ze wzrostem popularności jazdy rowerem powstaje bardzo dużo punktów oferujących usługi serwisu i sprzedaży jednośladów, części oraz akcesoriów. Niestety, część właścicieli podąża za modą i brakuje im prawdziwej pasji do tego biznesu. Warto więc szukać sklepów prowadzonych przez pasjonatów i ludzi żyjących jazdą na rowerze.

Bardzo często zdarza się, że sklepy prowadzone są przez byłych kolarzy

rower dla dziewczynki

Serwisowanie rowerów w ich sklepach to niemalże pewność, że zostaną one naprawione w najlepszy możliwy sposób. Osoby te bowiem miały do czynienia z jednośladami przez całe życie i doskonale znają się na sprzęcie, a dodatkowo dysponują sporą wiedzą na temat tajników naprawy. Skupmy się jednak na tym jakie rowery możemy kupić w typowym sklepie rowerowym i dla kogo są one przeznaczone.

Po pierwsze klasyka polskiego rynku rowerowego, czyli rowery górskie nazywane również MTB. Sprzęt ten od zawsze uznawany był za uniwersalny, dlatego też cieszył się sporą popularnością. Kwestia zastosowania jest trochę dyskusyjna, ponieważ jazda góralem po szosie nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak pokonywanie nieco bardziej trudnego terenu powinno okazać się znacznie łatwiejsze na tego typie roweru. Typowy rower górski posiada przedni amortyzator.

W tańszych modelach jest to amortyzator sprężynowy, a w droższych olejowy lub powietrzny. Różnią się one skutecznością działania, ale również ceną i łatwością naprawy. Część rowerów MTB posiada również tylni amortyzator, jednak dla typowego Kowalskiego jest on zbędny. Dodatkowo górale z reguły posiadają hamulce tarczowe. Warto wybrać drożą odmianę, jaką są hamulce hydrauliczne, ponieważ są one dużo bardziej skuteczniejsze. Obecnie standardem w rowerach górskich stały się koła o średnicy 29 cali, co przekłada się na dużą wygodę pokonywania różnego rodzaju przeszkód w terenie.

Drugi popularny rodzaj rowerów to rowery trekkingowe. Różnią się one od górali, tym że ich budowa jest nieco bardziej delikatna. Tym samym, tego rodzaju sprzętem nie wjedziemy w bardzo trudne warunki, ale z drugiej strony pokonamy długie szosowe odcinki z większą łatwością. Trekkingi wyróżniają się znacznie węższymi oponami, które stawiają mniejszy opór, co przekłada się na uzyskiwane prędkości.

rowery

Jeśli jesteśmy fanami prędkości to warto rozważyć zakup klasycznego roweru szosowego wyposażonego w koła o średnicy 28 cali i bardzo wąskie opony. Aktualnie większość producentów stosuje ogumienie o szerokości 25 mm. Dodatkowo konstrukcje są bardzo lekkie. Ich waga jest niestety uwarunkowana ceną. Najtańsze modele są budowane na bazie ramy z aluminium, a droższe mają ramy karbonowe. Dodatkowo różnice zauważymy w jakości osprzętu. Jednak dla początkującego kolarza na zakup roweru szosowego wystarczy około 4-5 tys. złotych.

Rowery dla dzieci 20 cali to sprzęt przeznaczony dla najmłodszych użytkowników, którzy opanowali jazdę na dwóch kołach. Ich budowa jest podoba do klasycznego roweru górskiego, jednak różnie je oczywiście rozmiar ramy i kół.

Na koniec ciekawostka czyli rowery elektryczne, nazywane e-bike. Jest to stosunkowo nowy wynalazek, który powstał z myślą o osobach, które mają problemy z jazdą na rowerze. Dzięki zamontowaniu silnika na ramie rower jest dodatkowo napędzany energią elektryczną. W ten sposób jesteśmy w stanie osiągać większe prędkości przy generowaniu mniejszej mocy. Jest to świetny sposób na jazdę rowerem dla osób starszych i po chorobach czy kontuzjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here