wybór najlepszej spacerówki dla naszego dziecka

Przy wyborze wózka dziecięcego koniecznie trzeba brać pod uwagę kilka kluczowych elementów świadczących o tym, że urządzenie to zostało dobrze wykonane i jego jakość nie budzi żadnych wątpliwości. Kwestia bezpieczeństwa dziecka jest dla rodziców najważniejsza. O tym, że produkt spełnia wszystkie te wymogi świadczy przede wszystkim posiadanie specjalnego atestu. Widoczne jest to po znaku bezpieczeństwa (litera B znajdująca się w trójkącie). Atesty są wiarygodne, ponieważ przyznawane są przez niezależny ośrodek, jakim jest Państwowy Zakład Higieny. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na koła wózka. Najlepsze są te duże oraz pompowane. Taki zestaw jest najlepszy, ponieważ świetnie sprawdza się na długich spacerach oraz nierównym podłożu. Amortyzacja wózka jest ważna, ponieważ zapewnia ona ochronę przed wstrząsami. Najlepszymi hamulcami gwarantującymi bezpieczeństwo są te, które posiadają możliwość zablokowania się w tym samym czasie. W takiej sytuacji wózek nie ma prawa poruszyć się do przodu. W celu sprawdzenia jakości hamulców dobrze jest przeprowadzić mini test na pochyłym podłożu. On da jasną odpowiedź na pytanie, czy hamulce funkcjonują w sposób prawidłowy.
Stabilność jest jedną z kluczowych cech dla wózka. Bez niej trudno jest powiedzieć, że gwarantuje on bezpieczeństwo dla dziecka. O tym, czy dany model jest stabilny możemy się przekonać samodzielnie poprzez wykonanie kilku testów polegających na przechylaniu go na boki, popychaniu oraz obserwowaniu. Najlepiej sprawdzenie wszystkich parametrów przeprowadzić wraz z obciążeniem, ponieważ wtedy wyniki będą miarodajne.
Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, w jaki sposób wózek można złożyć po zakończeniu użytkowania. Im mniej skomplikowany jest ten proces, tym lepiej, ponieważ wiąże się to z oszczędnością czasu.
Użytkowanie danego modelu zawsze powinno odbywać się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Mówią one na przykład, że dziecko znajdujące się w wózku zawsze powinno być zapięte pasami. Jeżeli dziecko znajduje się w gondoli – jego twarz powinna być zwrócona do twarzy rodzica. W ten sposób będziemy mieć swoją pociechę zawsze na oku. Polecane wózki dziecięce należy składać w bezpiecznej odległości od dziecka, ponieważ wtedy unikniemy niebezpieczeństwa przycięcia mu paluszków. Podczas postoju konieczne jest włączanie hamulców dla zachowania zasad bezpieczeństwa. Zawsze też należy dbać o stan techniczny wózka. Przeprowadzanie regularnych kontroli, dokręcanie śrubek oraz innych elementów należy do naszych najważniejszych obowiązków.
Wszystkie najważniejsze informacje na temat użytkowania wózka powinniśmy otrzymać od producenta, który powinien zamieścić wszystkie wskazówki na instrukcji obsługi. Jeżeli potrzebujemy dodatkowych informacji, zawsze też możemy skonsultować się ze sprzedawcami. Ich zadaniem jest obsługa klienta, dołożą wszelkich starań aby udzielić nam wyczerpującej odpowiedzi. Również Internet jest doskonałym źródłem dodatkowych informacji na temat poszczególnych marek. Cenne wskazówki udzielają tutaj sami użytkownicy danego modelu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here