Okazja dla rodziców, podaż artykułów dla dzieci

Jak podają media w obecnych czasach, w naszym kraju nie mamy zbyt dobrego przyrostu naturalnego. Media oraz kanały informacyjne każdej stacji podają praktycznie każdego dnia że Polska mierzy się z kryzysem w przyroście dzieci. Patrząc wprost rodzi się u nas mniej dzieci niż umiera ludzi. W tym wypadku mamy ujemny przyrost naturalny. Te informacje są niepokojące gdyż za kilkadziesiąt lat może się okazać że mamy więcej ludzi uprawnionych do emerytur niż młodych chętnych, zdrowych i garnących się do pracy osób.
Jednak dziś w swoim tekście skupię się na rzeczy pośrednio związanej z rozpoczętym tematem, a mianowicie ze sprzedażą artykułów dla dzieci.
Na rynku zabawek i akcesorii dla naszych młodych pociech możemy oglądać ciekawą sytuację. Weźmy na przykład pod lupę wózki dziecięce. W wielu sklepach stacjonarnych w całym kraju a również i w sklepach internetowych możemy zaobserwować na przykład wyprzedaż spacerówek. Tak więc informację o słabym przyroście naturalnym mogą znaleźć tutaj potwierdzenie ponieważ producenci oraz sklepy wyprzedają je po niższych cenach niż to było jeszcze kilka lat wstecz. Jest to niewątpliwie okazja dla młodych rodziców oraz dla =tych którzy starają się o dziecko. Spójrzmy też na inne produkty dla naszych najmłodszych. W dzisiejszych czasach kiedy technologia jest o kilka lat świetlnych dalej niż to było jeszcze za czasów komunizmu i okresu powojennego możemy zauważyć, że podaż produktów wzrosła o jakieś kosmiczne procenty. Możemy znaleźć całą masę produktów w każdej jakości przy czym przedziały cenowe będą się róznić od siebie diametrialnie. Mi osobiście taki ruch na rynku nie do końca się podoba, ale nie jest to artykuł o moim guście. Prześledziłem ostatnio pewien portal aukcyjny w internecie i oglądałem dziecięce zabawki i inne produkty przeznaczone dla najmłodszych reprezantów obecnych czasów. Jest tego zalew, na prawdę wybór jest niesamowity. Ten sam produkt wykonany w podobnej jakości możemy kupić w przedziale cenowym rózniącym się od siebie o kilkadziesiąt złotych. A przecież wiadomo, że młodym lub świeżo upieczonym rodzicom nie brak wydatków, także jeśli ktoś zechcę dobrze poszukać może na prawdę sporo zaoszczędzić.
Można spojrzeć na to również z innej perspektywy a mianowicie z punktu widzenia gospodarki i rzeczywistej sytuacji związanej z dziećmi w naszym kraju. Wyprzedaż spacerówek może sugerować że popyt się zmniejszył i producenci bądź sklepy sprzedające tego rodzaju sprzęt się przeliczyli i wyprodukowali zbyt dużo tych produktów bądź zakupili zbyt dużo. Kiedy spojrzymy na podaż innych produktów dla najmłodszych zauważymy że jest ich również całkiem sporo, wybór jest na prawdę niesamowity.
Tak więc podsumowując, jest to dobry czas dla świeżo upieczonych rodziców, dla naszego kraju patrząc poprzez pryzmat przyszłościowej gospodarki-niezbyt dobry. Jeśli masz zamiar kupić komuś na prezent dla dziecka wózek bądź inne akcesoria możesz teraz dokonać takiego w lepszej cenie niż zwykle. Ten artykuł do niczego nie zachęca, nie mam umowy z producentami zabawek dla dzieci. pozdrawiam

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here