ubranka dla dzieci

Dla każdej kobiety ciąża to wyjątkowy czas. Czas oczekiwań na pojawienie się maleństwa, przewartościowania całego swojego dotychczasowego życia. Przyszłe matki na wieść o ciąży zawsze reagują niepokojem i strachem. Jest to lęk o przyszłość, o zdrowie dziecka, o to, czy to właściwy moment na pojawienie się malucha w ich życiu.

Niezależnie od sytuacji, w jakiej aktualnie znajduje się kobieta, ciąża to jednak zawsze powód do radości i szczęścia, bo oznacza przecież przyjście na świat maleńkiego człowieka.
Ta nowina zwykle spada na kobietę, jak grom z jasnego nieba, zaskakuje kobietę i jej partnera, jednak gdy moment zaskoczenia mija, pojawia się uczucie radości i rozpierającego szczęścia.

Przyszli rodzice, choć nie zawsze jeszcze gotowi do rodzicielstwa, chcą podołać temu trudnemu zadaniu. Czytają więc fachowe poradniki na temat ciąży i jej rozwoju. Przeglądają kolorowe czasopisma o pielęgnacji noworodka. Wnikliwie obserwują każdy tydzień ciąży, kontrolują ją i badają.

Dzięki temu są lepiej przygotowani, przynajmniej teoretycznie na narodziny ich potomka.
Sama kobieta przechodzi różne fazy ciąży. Od euforii po przygnębienie.
Buzują w niej hormony i ta huśtawka nastrojów jest typowa w tym stanie.

Jej figura zmienia się, powiększa się brzuch i piersi, jej wygląd nie przypomina pięknych i zadbanych ciężarnych kobiet z okładek czasopism. To wpływa negatywnie na jej samoocenę. Czuje się brzydka, zaniedbana i gruba. Jej partner powinien ją wspierać w tym trudnym dla niej okresie. Komplementy, czułość i bliskość, teraz właśnie tego jej potrzeba.
Powiększający się brzuch uniemożliwia sprawne poruszanie się, dlatego przyszła mama dużo odpoczywa, rozmawia ze znajomymi, które są już szczęśliwymi posiadaczkami dzieci na temat ciąży, porodu i oczywiście na temat wyprawki niemowlęcej.

buciki

To temat rzeka dla kobiet oczekujących dzieci. Przyszła mama nie bardzo wie, jakie i ile ubranek kupić swojemu maluszkowi. Odzież niemowlęca spędza jej w ostatnich miesiącach ciąży sen z powiek. Pragnie, aby wszystko było należycie przygotowane na powitanie maluszka, aby niczego mu nie zabrakło. Jednak, ile taki maluch potrzebuje ubranek? Jaka odzież niemowlęca będzie dla niego najlepsza?

Sklepy przepełnione są towarami dla niemowląt

Półki sklepowe uginają się pod ubrankami niemowlęcymi. Producenci prześcigają się w różnorodnych wzorach i aplikacjach na ubrankach dla najmłodszych. Odzież niemowlęca przyciąga klientów pięknymi kolorami i delikatnymi materiałami. Ubranka dla niemowląt posiadają ciekawe aplikacje i przeróżne fasony. Kobieta wybierając ubranka dla swojego maluszka spędza w sklepach wiele długich godzin nie potrafiąc zdecydować się na kilka ubranek dla swojego dziecka.

W efekcie kupuje wiele niepotrzebnej odzieży, której zapewne jej niemowlak nawet nie założy, bo była kupiona pod wpływem chwili i nie zawsze okazuje się być dobrym wyborem.
Jaka powinna być odzież niemowlęca, by była bezpieczna dla maleńkiego dziecka, dla niemowlaka?
Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na materiały, z których wykonane są ubranka. Musi to być czysta, stuprocentowa bawełna, ponieważ maluszek ma delikatną i wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień i obtarć.

Odzież niemowlęca musi być funkcjonalna

odzież niemowlęca

Często się zdarza, że przyszłe matki i kobiety posiadające maluszki nie potrafią oprzeć się pięknym, koronkowym sukieneczkom z mnóstwem falbanek. Taka maleńka sukieneczka wygląda naprawdę słodko, ale czy nasza córeczka będzie naprawdę szczęśliwa, jeśli jej tą sukieneczkę założymy?
Przecież taki niemowlak większość czasu spędza w pozycji leżącej i wszelkie ubranka, posiadające ozdoby na plecach czy wokół szyi będą po prostu go uwierały. Słodkie koroneczki wokół szyi nadają na pewno kreacji uroku, ale czy delikatna szyjka maleństwa zniesie te wszystkie ozdoby?

To samo dotyczy matek, które kupują swoim maleńkim chłopczykom garniturki z kamizelkami i eleganckimi spodenkami. Całość wygląda fikuśnie, ale niemowlę nie będzie zadowolone z takiego ubrania.
Nie dajmy się zwariować i ponieść wyobraźni. To, że na okładkach gazet widzimy niemowlęta wystrojone w piękne i bogato zdobione sukieneczki czy eleganckie garniturki, nie znaczy, że mamy tak ubierać swoje pociechy. Maluszki z gazet to dzieci celebrytów, które na potrzeby sesji zostały ubrane w te odświętne stroje, na co dzień ich rodzice także nie zakładają im takich ubrań

Wybierając odzież niemowlęcą, skupmy się przede wszystkim na delikatnych materiałach i prostych fasonach, które zapewnią nam bezpieczne i wygodne ubieranie niemowlaka. Dziecko to nie lalka, musi mu być wygodnie i komfortowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here