Najlepsza spacerówka na zimę

W życiu każdego niemowlaka i jego rodziców nadchodzi ten moment, gdy głęboki wózek przestaje wystarczać. Być może maluch nie chce już leżeć podczas spacerów. Może być też tak, że wybraliśmy stosunkowo małą gondolę i nasz maluch zwyczajnie się w niej już nie mieści. Na rynku dostępne są najróżniejsze spacerówki. Nawet jeśli ograniczymy się tylko do modeli, które dobrze sprawdzą się przy gorszej pogodzie, to i tak ogromny wybór może nas przyprawić o ból głowy.

Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę by do naszego domu trafiła najlepsza spacerówka na zimę. Nie istnieje jeden przepis na wózek idealny dla każdego. Jednak jest kilka pytań, na które powinien odpowiedzieć sobie każdy rodzić zanim zacznie przeglądać ofertę wózków. Na rynku dostępna jest ogromna ilość modeli, które nie różnią się tyko designem, ale przede wszystkim funkcjonalnościami.

Zacznijmy od faktu, że ma to być najlepsza spacerówka na zimę, a więc interesuje nas czy wózek będzie dobrze prowadził się przy złej pogodzie oraz czy dziecku będzie ciepło. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzą się koła pompowane, są zwykle cięższe i większe, a przez to doskonale nadają się do jazdy po ośnieżonych chodnikach. Jeżeli chodzi zaś o poczucie komfortu termicznego dla naszego dziecka, to sprawdźmy czy wózek jest wyposażony w ocieplany pokrowiec na nóżki. A jeśli taki jest, to czy jego odpinanie jest łatwe, bo dziecko w mgnieniu oka dorasta i być może będzie czasem chciało popróbować własnych sił na spacerze. Oczywiście zawsze można później dokupić śpiworek, jednak jego użytkowanie nie musi być aż tak wygodne, zwłaszcza gdy nasz maluch nie będzie umiał się zdecydować czy wybrać własne nóżki czy podwózkę.

Poza typowo zimowymi funkcjonalnościami powinniśmy zadać sobie kilka innych pytań:
– Czy często będziemy przewozić wózek w samochodzie? Jeżeli tak powinniśmy, zwrócić uwagę na to jak składa się taka spacerówka, czy jej wymiary po złożeniu z łatwością zmieszczą się w bagażniku naszego samochodu. Ponadto ważne jest, żeby wózek nie był zbyt ciężki- w przeciwnym wypadku częste wkładanie wózka do samochodu będzie uprzykrzać nam życie.
– Czy nasze dziecko zaakceptuje folię chroniącą przed deszczem? Jeśli mamy wątpliwości, zdecydowanie powinniśmy wybrać wózek z dużą składaną budką, która ma tą zaletę, że uchroni dziecko nie tylko przed deszczem, ale także przed chłodnym zimowym wiatrem.
– Czy nasze dziecko często będzie ucinać sobie drzemki na spacerze? Jeśli lubimy długie spacery lub nasz bobas jest śpiochem to najlepiej sprawdzi się spacerówka z możliwością rozłożenia siedziska na płasko.
– Czy na spacerach będziemy robić zakupy? W takim przypadku sprawdźmy czy wózek jest wyposażony w koszyk, jaka jest jego nośność oraz czy łatwo zapakować w niego zakupy.
– Czy będziemy często prowadzić wózek jedną ręką? Jeśli mamy też starsze dziecko, które chodzi z nami za rękę powinniśmy sprawdzić jak wózek prowadzi się jedną ręką. Prawdopodobnie w takim przypadku nie sprawdzą się wózki typu parasolka.

Gdy przeanalizujemy to jaka ma być nasza najlepsza spacerówka na zimę, pozostaje już tyko wybrać kolor i design. Ogranicza nas tylko budżet.

[Głosów:7    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here