Spacerówki dziecięce Coneco

Przyjście na świat dziecka jest związane z koniecznością nabycia wielu nowych sprzętów i niezbędnego wyposażenia. Jednym z takich koniecznych zakupów jest niewątpliwie wózek – czasami potrzeba kilka modeli wózków bądź też jeden, który oferuje możliwość dostosowania typu „nadwozia” do wieku i wagi dziecka.

Skąd wziąć wózek?
Oczywiście najprościej jest po prostu udać się do sklepu z akcesoriami dla dzieci. Wybór wózków obecnie jest przeogromny, więc problem może pojawić się co najwyżej w związku z trudnością podjęcia decyzji. Wózek dla niemowlęcia musi umożliwiać bezpieczne wożenie go na pierwsze spacery, powinien posiadać zadaszenie i regulację wysokości, nachylenia itd. Ponieważ w takim wózku dziecko leży, należy zadbać o odpowiednią długość. Trzeba tak wybrać, by wózek posłużył przynajmniej przez pewien czas – dziecko wyrośnie z niego tak jak z ubranek, dlatego rozsądny wybór długości kabiny pozwoli odwlec moment wymiany i zaoszczędzić na kolejny wózek, czyli spacerówkę.

Inną możliwością nabycia wózka jest odkupienie go „z drugiej ręki”, czyli od kogoś, czyje dziecko już z danego modelu wyrosło i go nie potrzebuje. Wózek będzie wtedy tańszy. Trzeba jednak zweryfikować jego jakość, bo od niej zależy bezpieczeństwo i komfort malucha. Niekiedy na ciekawe ogłoszenia dotyczące sprzedaży używanych wózków znaleźć można wpisując do wyszukiwarki „kupię wózek dziecięcy”. Oczywiście najlepiej zdecydować się na transakcję z uwzględnionym tzw. odbiorem osobistym, ale jeśli dojazd do sprzedającego nie jest możliwy, pozostają inne opcje, na przykład wysyłka kurierem.

Jakość jest ważna
Zarówno w sklepach, jak i w przypadku sprzedawców prywatnych, jakość oferowanego wózka może pozostawiać wiele do życzenia. Najlepiej dokładnie sprawdzić, czy przedmiot jest zgodny z oczekiwaniami. Wózek kupowany w sklepie musi być wystarczająco solidny, by zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo. Nie powinien wykazywać tendencji do przewracania się, niewłaściwego skręcania itd. Jeśli już po zakupie zostaną wykryte jakiekolwiek problemy i wady, należy skorzystać z możliwości wymiany bądź naprawy – to ważne nawet w przypadku nieco starszego dziecka. Wózek jest czymś, co kosztuje i wykorzystywane jest przez lata, nie warto więc męczyć się z wadliwym produktem.
Tak samo wskazana jest uwaga przy zakupie wózka używanego. Niektórzy sprzedający znacznie zawyżają ceny bądź ukrywają wady, licząc na to, że klient nie będzie dokładnie sprawdzał jakości przy zakupie. Później nie odbierają telefonów bądź w inny sposób unikają kontaktu, żeby nie brać odpowiedzialności za wadliwy produkt. Z tej przyczyny najlepszy jest zakup z odbiorem osobistym, bo przeważnie w każdym takim przypadku można samodzielnie sprawdzić jakość wózka.

Trzeba też pamiętać, że dzieci szybko rosną i będą w przyszłości wymagały wymiany wózka na większy i stabilniejszy. Z tej przyczyny dobrze jest od razu kupić model z regulacją bądź nastawić się na konieczność ponownego przeszukiwania oferty sklepów. Używany wózek, który już nie jest potrzebny, można oczywiście sprzedać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here