Poważna sprawa - kupno dobrego i taniego wózka spacerówki

Sklepy z akcesoriami dla dzieci opływają w różne modele wózków oraz spacerówek. Różnią się one przede wszystkim ceną, ale i właściwościami. Jaka spacerówka dla dwulatka jest najlepsza, aby spełniała ona wszystkie nasze oczekiwania?

Składane oparcie

Ważną funkcją wózka, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest możliwość płynnego rozłożenia oparcia do pozycji leżącej. Jest to o tyle ważne, że spacerówka dla dwulatka pełni nie tylko rolę wygodnego środka transportu dla dziecka, ale również musi spełniać funkcję wypoczynkową. Przyda się wtedy rozkładane oparcie, które pozwoli na swobodne położenie dziecka i umożliwienie mu odpoczynku.

Regulowany podnóżek i odpinany drążek

Dziecko w wieku dwóch lat potrafi już samodzielnie się poruszać i wykazuje również potrzebę ciągłego przemieszczania się. Ważne jest więc zapewnienie mu komfortowego użytkowania spacerówki podczas spaceru. Aby ułatwić dziecku podróż i eksplorowanie świata warto zapewnić w spacerówce regulowany podnóżek. Umożliwi to dziecku wygodne siedzenie podczas jazdy oraz samodzielne poprawianie pozycji ciała. Spacerówka dla dwulatka powinna również posiadać odpinaną barierkę, która podczas jazdy zabezpiecza dziecko przed zsunięciem się i wypadnięciem. Funkcja odpinania pozwoli dziecku na samodzielne zajęcie miejsca w wózku przez dziecko oraz sprawi, że nie będzie konieczności podnoszenia i sadzania malucha na siedzeniu.

Łatwe składanie

Jeśli często podróżujesz z dzieckiem z pewnością przyda Ci się wózek, który w prosty sposób składa się do niewielkich rozmiarów. Bagażniki samochodów często nie pozwalają na spakowanie dużego wózka bez wcześniejszego jego rozłożenia. Spacerówka dla dwulatka powinna zatem w nieskomplikowany sposób składać się do kompaktowych rozmiarów, być lekka i mieścić się w standardowym bagażniku. Najlepsza będzie spacerówka dla dwulatka z aluminiowym stelażem.

Blokada kół

Ważnym elementem bezpieczeństwa wózka dla malucha jest możliwość zablokowania kół. O ile blokadę tylnych kół ma większość wózków, tak blokadę przednich kół niewiele. Warto zatem sprawdzić przed zakupem, czy wybrana spacerówka dla dwulatka posiada funkcję blokady przednich kół. Jest to istotne, ponieważ niekiedy zablokowane tylne koła nie gwarantują stuprocentowego bezpieczeństwa. Koła mogą się skręcać, co w konsekwencji może prowadzić do zaistnienia niebezpiecznych sytuacji dla malucha.

Amortyzacja kół

Jeśli głównym miejscem spacerów są tereny nierówne, pełne kamieni czy nieubitej ziemi warto zainwestować w spacerówkę z amortyzowanymi kołami. Ten rodzaj kół zapewni większy komfort dziecku podczas przejażdżki, ponieważ amortyzatory tłumią duże wstrząsy i pozwalają na zniwelowanie skutków jazdy po nierównym terenie.

Duży daszek

Rozsuwany daszek powinien zapewniać dziecku dużo miejsca wewnątrz spacerówki. Spacerówka dla dwulatka powinna gwarantować dziecku swobodę ruchów wewnątrz wózka oraz nie powinna generować problemów z sadzaniem i wyciąganiem dziecka z wózka. Jest to ważne, ponieważ dwulatki ważą coraz więcej, co może nastręczać problemów mamom

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here