Wózek

Zakup odpowiedniego wózka dla naszego dziecka jest wbrew pozorom bardzo ważną decyzją. Dziecko w wózku spędza sporą część swojego czasu, dlatego należy zagwarantować mu możliwie jak najbardziej komfortowe warunki. Firmy wózków dziecięcych wiedzą o tym, że rodzice są w stanie wiele zrobić dla swoich pociech, dlatego przygotowują dla nich coraz bardziej wymyśle propozycje idealne na każdą okazję. W ich ofercie znaleźć można przykładowo modele wielofunkcyjne. One mogą pełnić inne role, np. role nosidełka lub jeśli zajdzie taka potrzeba – fotelika samochodowego. Asortyment jeśli chodzi o modele należące do tej grupy jest ogromny. Dostępne są one w najróżniejszych rozmiarach oraz formach. Często też mają dodatkowe elementy w postaci choćby nawet głośników służących do odtwarzania muzyki oraz bajek. Takie elementy mogą okazywać się przydatne, ale jedynie pod warunkiem, że będą miały praktyczne zastosowanie.
Wózki średnich oraz dużych rozmiarów są paradoksalnie przystosowane do najmniejszych dzieci, ponieważ dają im one poczucie ogromnego bezpieczeństwa. Zostały one wyposażone w amortyzowane zawieszenie, dlatego dziecko nie wypadnie z nich podczas poruszania się po nierównościach. Duże koła oraz hamulce również minimalizują ryzyko wypadków. Ich kupno może jednak wiązać się też z szeregiem nieprzyjemności. Z powodu ich rozmiarów oraz wagi rodzice mogą odczuwać dyskomfort związany ze znoszeniem ich po schodach lub transportowaniem w samochodzie. Największe wózki mogą ważyć nawet kilkanaście kilogramów. Wózki średnich rozmiarów ważą około 7 kilogramów. Jeżeli więc mieszkamy na wyższych piętrach w blokach bez windy, powinniśmy się poważnie zastanowić nad wyborem taki dużego modelu.
Wózki lekkie doskonale nadają się do spacerów lub w czasie podróżowania z najmłodszą pociechą. Z takimi modelami nie ma żadnych problemów, ponieważ bez trudu mieszczą się one w bagażnikach samochodów osobowych. Można je zabrać również do samolotu. Ich wielką zaletą jest to, że są one niezwykle zwrotne, nie ma problemów z manewrowaniem nimi. Do ich zakupu zachęca także cena. Są one stosunkowo niedrogie.
Wózki głębokie odznaczają się solidnym wykonaniem oraz zastosowaniem solidnych materiałów, dlatego obudowa jest niezwykle wytrzymała w czasie codziennej eksploatacji. Ceny takich wózków są wysokie, ale można mieć pewność, że jest to wydatek, który zwróci się przeciągu kolejnych lat. Można w nich wozić noworodki oraz niemowlęta. Wózki głębokie z reguły wyposażone są w duże koła oraz dwa hamulce. Na wyposażeniu znajdziemy też na przykład zdejmowane ochraniacze oraz kosze na różne przedmioty niezbędne do opiekowania się dzieckiem.
To najpopularniejsze typy wózków, które znajdziemy w sklepach. Jeżeli dokładnie nie wiemy, jaki rodzaj będzie spełniać nasze wymagania, dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą. Jego doświadczenie pomoże dopasować odpowiedni model do naszych potrzeb. Zakupu można też dokonać za pośrednictwem Internetu. Tutaj często ceny są znacznie niższe, a wysyłka darmowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here