hulajnoga

Kiedy przechodzisz latem obok boiska, widzisz, jak dzieci się bawią, grają w piłkę lub uczą się jeździć na rowerkach. Maluchy w wieku przedszkolnym śmigają na jeździkach,  rowerkach biegowych albo hulajnogach. Coraz więcej rodziców kupuje też dzieciom hulajnogi i rowerki elektryczne. Nasuwa się pytanie, co jest lepsze? Czy hulajnogi dla dzieci są łatwiejsze w nauce równowagi? Może dzieci uczą się lepiej swojego ciała dzięki jeździ kom i rowerkom biegowym? Na pierwszy rzut oka to właśnie hulajnoga wygląda na łatwiejszą i przyjemniejszą niż rowerek biegowy, ale tak naprawdę jaka jest różnica między nauką na hulajnodze a jazdą na jeździku czy rowerku biegowym? Sprawdź co może zaoferować Ci Scoot and Ride Highwaykick.

Dlaczego jeździki i rowerki biegowe są tak popularne? Scoot and Ride Highwaykick – jeździk i hulajnoga w jednym

Sekret nauki jazdy na jeździku polega na tym, że dziecko wyrabia sobie umiejętność utrzymywania równowagi w ten sam sposób jak na zwykłym rowerze. Od około drugiego roku życia można próbować uczyć dziecko balansowania na jeździku i rowerku biegowym. Będzie mogło doskonalić sztukę równowag i koordynacji. Z roku na rok utrzymywanie równowagi i balans będzie coraz lepszy, aż w końcu przyjdzie taki czas, kiedy będzie można posadzić dziecko na rower z pedałami. Maluchy, które wcześniej jeździły na jeździku lub rowerku biegowym, potrafią płynnie przejść na zwykły, dwukołowy rower i połączyć pedałowanie z utrzymaniem balansu ciała.

Czy hulajnoga jest łatwiejsza w nauce jazdy? Scoot and Ride Highwaykick – jeździk i hulajnoga w jednym

Do nauki jazdy na hulajnodze możesz zachęcić dziecko już o wiele wcześniej. Wtedy, gdy zaczęło już dobrze chodzić. Zazwyczaj ma to miejsce około 12 miesiąca życia dziecka. Jazda na hulajnodze sprawi dziecku wiele radości i zachęci do używania jeździka lub rowerka biegowego. Maluch będzie czuć się pewniej, na jeździku i rowerku biegowym, gdy wcześniej opanuje jazdę na hulajnodze. Scoot and Ride Highwaykick to idealna zabawka dla dzieci, dwa w jednym. Dzięki niej możesz nauczyć swoje dziecko jazdy na hulajnodze i na jeździku. Zamiennie, w zależności od nastroju malucha i tego, na co ma chęci. Nie musisz zabierać już tych dwóch rzeczy naraz z domu, gdy wychodzicie na plac zabaw. Wystarczy, że weźmiesz ze sobą Scoot and Ride Highwaykick.

Po co wybierać jeździk, skoro hulajnoga jest łatwiejsza dla dziecka?

W obu przypadkach dziecko uczy się świadomości przestrzennej, równowagi w ruchu, odbierania informacji zwrotnych i koordynacji ruchowej. Dodatkowo pobiera lekcję fizyki na temat prędkości, świadomości kierunku i uczy się podejmowania decyzji – kiedy zahamować, skręcić lub zeskoczyć z hulajnogi czy jeździka. Nauka jazdy na jeździku jest zdecydowanie inna, niż nauka jazdy na hulajnodze. Oprócz tego, że maluch uczy się balansowania ciałem, musi też utrzymać taki jeździk w rękach i przerzucić jedną nogę przez siodło, aby na takim pojeździe usiąść. To też jest dla dziecka pewnego rodzaju wyzwanie. Jeździk rozwija mięśnie nóg równomiernie, nie tak jak w przypadku hulajnogi. Do tego dziecko siedzi lekko pochylone nad kierownicą, a nie stoi tak, jak na hulajnodze. Patrząc w przyszłość, jazda na jeździku otwiera drzwi do szybkiego opanowania roweru z pedałami. Taka umiejętność rozwija też poczucie pewności siebie u dziecka.

Sprawdź ofertę hulajnóg na Active Kid.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here