akcesoria dla dzieci

Kiedy kobieta oznajmia, że jest w ciąży większość rodziny i przyjaciół zaczyna rozglądać się po sklepach w poszukiwaniu jak najbardziej przydatnych i jednocześnie najładniejszych rzeczy dla maluszka. Przyszli rodzicie powoli kompletują wyprawkę i wszyscy chcą im w tym pomóc. Na rynku jest bardzo dużo różnych produktów skierowanych do najmłodszych konsumentów i ich rodziców. Oto najpopularniejsze i najczęściej używane akcesoria dla dzieci.

1. Łóżeczko ze szczebelkami. Jeden z najważniejszych zakupów. Nawet jeśli maluch będzie spał razem z rodzicami warto mieć takie łóżeczko. Jest to bezpieczne miejsce na krótkie drzemki i chwilę zabawy. Łóżeczka są najczęściej wielopoziomowe, dlatego sprawdzają się również dla starszego dziecka. Ciekawą opcją są wyjmowane szczebelki. Większy szkrab będzie mógł sam wchodzić i wychodzić, co jest bardzo atrakcyjne dla poznającego świat dziecka.

2. Wózek i nosidło samochodowe. Najczęściej kupowane w zestawach 2 w 1 lub 3 w 1 (razem z wózkiem spacerowym). Spacery dobrze służą dzieciom i rodzicom, dlatego wózek powinien być wygodny dla obu stron. Jeśli chodzi o jego pozostałe cechy warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. Można wybrać model lekki lub taki na dużych kołach, dający sobie radę w terenie, może być łatwo składany lub dla dwójki dzieci. Rynek obfituje w przeróżne rozwiązania, każdy rodzic na pewno znajdzie coś, co go zadowoli. Ważne, aby pamiętać, że noworodki i najmłodsze dzieci wozimy na płasko, a nosidło służy do przewożenia w samochodzie.

3. Przewijak lub mata do przewijania. Jest to miejsce, na którym można zmieniać pieluchę i dbać o higienę maluszka. Bardzo przydatne, szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Na rynku dostępne są różne modele, na przykład montowane na łóżeczku czy razem ze specjalnymi stolikami. Największym atutem tego typu akcesoriów jest łatwość utrzymania go w czystości. Wszystkie podkłady można szybko umyć, a jeśli chcemy, aby maluszkowi było bardziej miło można położyć na przewijak specjalne prześcieradełko.

małe dziecko

4. Chusta lub nosidło ergonomiczne. Bardzo przydatne dla aktywnej mamy lub przy kolejnym dziecku. W chuście nosi się dziecko bardzo wygodnie, mamy dwie ręce wolne. Dodatkowo niemowlęta blisko mamy są dużo spokojniejsze, zatem bez problemów możemy wykonać wszystkie sprawunki. Nosidło jest zalecane dla dzieci samodzielnie siedzących, szybciej się je zakłada niż chustę, ale spełnia takie same funkcje. Przed zakupem warto poczytać więcej na temat chustonoszenia.

5. Torba pieluchowa lub torba do wózka. Bardzo pojemna, z dużą ilością przegródek. Wielce potrzeba, bo wychodząc gdziekolwiek z dzieckiem każda mama zabiera ze sobą dużo potrzebnych rzeczy, ciekawe jest, że naprawdę większość z tych różności przydaje się nawet na zwykłym spacerze. Dlatego dobrze, jeśli taką torbę można przymocować do wózka, dużo wygodniej się z niej wtedy korzysta. Czasem dobre torby można kupić w zestawie z wózkiem.

6. Ubranka. Noworodek potrzebuje ich niewiele, ale już pół roczny bobas musi mieć kilkanaście kompletów. Dziecko brudzi się bardzo szybko i jest to całkowicie normalne. Nie ma innej rady jak cierpliwie i z miłością przebierać w czyste ciuszki, a brudne prać.

7. Rożek, becik, kocyk i otulacz. Wiele różnych produktów z tej samej kategorii, służą do owinięcia niemowlaka. Są dzieci, które bardzo to lubią, wręcz potrzebują, żeby czuć się dobrze i bezpiecznie. Inne potrafią się rozkopać z każdego zawinięcia i najlepiej im na wolności. Nie jesteśmy w stanie odgadnąć jakim typem będzie nasz maluszek. Warto mieć jeden kocyk czy becik, bo nawet jeśli nie będziemy motać malucha, to z powodzeniem zastąpią one kołderkę.

8. Karuzela nad łóżeczko. Fantastyczna zabawka dla maluszka. Oczywiście użycie jej ma sens przy około 3 miesięcznej dziecinie, wcześniej maluch może jej nawet dobrze nie widzieć. Dobrze, jeśli będzie w kontrastujących, wyraźnych kolorach, bo przy okazji będzie ćwiczyć wzrok dziecka. Miła pozytywka również sprawdzi się wyśmienicie i na chwilę zajmie malucha, a rodzic będzie miał chwilę na wypicie kawy.

śpiochy zabawki

9. Szumiące misie. Maluszki dobrze śpią przy cichym, jednostajnym szumie. Kupowanie od razu takiego gadżetu nie jest konieczne, jeśli jednak niemowlak słabo śpi przez dzień można spróbować położyć przy nim takiego małego szumiącego misia lub inną zabaweczkę.

Krótka chwila w jakimkolwiek sklepie dziecięcym pokaże, że to tylko mała część tego co oferują producenci jako pomocne przy opiece i wychowywaniu dzieci. Oczywiście, każda z tych rzeczy nie jest niezbędna, ale jest bardzo pomocna. Sprawia, że chwile z dzieckiem są spokojniejsze i przyjemniejsze, że młody rodzic może się cieszyć i uczyć życia z dzieckiem, skupiając się na jego potrzebach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here