zabawki edukacyjne

Obserwując dzieci i ich rodziców w wielu przypadkach można zaobserwować, że rodzicom wydaje się, że dziecko zabawek nie potrzebuje. Ma jedną i już to wystarcza, a przecież więcej zabawek to więcej miejsca i pieniędzy. Zanim cokolwiek kupią to powiedzą, że im to nie jest potrzebne. Prawda jest taka, że dziecko, które nie posiada zabawek edukacyjnych nie rozwija się w prawidłowy sposób.

Odstaje od reszty rówieśników. Gorzej jest z tym, że zamiast kupić dziecku zabawki edukacyjne daje mu się telefon w rękę i niech sobie radzi. Wtedy na sto procent takie dziecko będzie za innymi dziećmi. Jeśli chodzi do przedszkola to ma szanse się trochę zbliżyć do rówieśników, ale to też jest zależne do przedszkola i jego programu. Niektóre nie mają programu i wszystko jest dziełem przypadku.

Wybieramy zabawki

Trzeba przeanalizować rynek z zabawkami i wybrać to, co najlepsze. Na pewno kupując zabawki edukacyjne dla 3 latka nie starajmy się kupować tego za dużo. Rodzice, którzy kupują za dużo zabawek szkodzą dziecku tak samo jak Ci, którzy ich w ogóle nie kupują. Takie dziecko ma tego bardzo dużo, szybko się nudzi, niczego nie doprowadza do końca. Zabawką, która jest uniwersalna i spodoba się dziecku są pluszaki. Mogą to być misie, ale również strusie, myszki, wielbłądy i wszystko, czym interesuje się nasze dziecko.

puzzle dla 3 latka

Niekoniecznie nasze dziecko musi mieć misia, który śpiewa i mówi. Niech to dziecko samo rozwija swoją wyobraźnie i niech bawi się nimi tak jakby do niego mówiły. Dzieci, które w ten sposób rozwijają swoją wyobraźnie mają w życiu o wiele łatwiej. Mogą lepiej się wysławiać, mogą wymyślać zabawy i właśnie o to przecież chodzi. Na pewno na rozwój dziecka wpłyną puzzle. Do wyboru mamy różnego rodzaju puzzle, ale zaczynamy od takich, które mają po kilka elementów. Trzylatek powinien na spokojnie układać puzzle z trzydziestu elementów.

Jeśli pierwszy raz kupujemy dziecku puzzle to trzeba pamiętać, że mamy mu pokazać jak to się robi. Nie otwieramy pudełka, wyrzucamy puzzle i niech się dziecko bawi, a my idziemy posiedzieć przy komputerze. Tak to nie działa, bo większość zabawek, jakie dziecko otrzymuje bierzemy sami w ręce i pokazujemy dziecku jak się tym bawić. Wtedy będą z tego efekty. Wskazuje się dziecku drogę i dziecko dalej już będzie się samo rozwijało.

Zabawki dostosowane do wieku dziecka

Jeśli na opakowaniu jest napisane, że dziecko trzyletnie może z tego korzystać to oznacza, że to jest dla niego zabawka bezpieczna i że na pewno wiele wniesie do jego rozwoju. Problem w tym, że rodzice dla trzylatka kupują puzzle oraz inne gry, które są przeznaczone dla siedmiolatków. Czy to ma sens? Żadnego i tak naprawdę nic to nie da. To nie jest tak, że dziecko nagle przeskoczy te lata i będzie genialne i zacznie rozwiązywać łamigłówki. Szybko się o tym przekonany, taka zabawka edukacyjna pójdzie w kąt i nic z tego nie będzie. Tak się dzieje u wielu rodziców.

Najlepiej to widać na przykładzie klocków lego. Takie klocki przeznaczone są i dla czterolatka i dla starszych dzieci. Im coś jest bardziej skomplikowane tym starsze dzieci, które mogą się tym bawić. Rodzice wydają na klocki krocie i nagle się okazuje, że ich dziecko nie jest tym zainteresowane. Do czasu, kiedy będzie zainteresowane z klocków nic nie zostanie, bo te małe elementy się pogubią.

zabawki edukacyjne dla 3 latka

Rodzice bardzo często kupują coś na wyrost i chwalą się tym innym rodzicom. W ten sposób pokazują, że ich dziecko jest genialne. Puzzle? Oczywiście od razu sto elementów. Słyszymy, że ich dziecko na spokojnie te sto elementów układa. Przychodzimy do nich i się okazuje, że dziecko ma problemy nawet z dwudziestoma elementami, a co dopiero ze stoma.

Gdzie można kupić zabawki dla dziecka trzyletniego?

Można będzie skorzystać z ofert, które znajdziemy w Internecie. Dzisiaj zabawek dla naszego trzyletniego dziecka nie zabraknie. Można kupować to, co nowe, ale również jest wiele zabawek używanych. Ważne jest to żeby zabawki dopasować do swojego dziecka. Warto również wybierać takie zabawki, które interesują dziecko. Jeśli ma ulubionego bohatera bajki to właśnie z tym bohaterem kupujemy gry albo puzzle. Wtedy nasze dziecko będzie o wiele chętniej się uczyło.

Nie ma lepszego rozwiązania dla dziecka jak bawić się i jednocześnie rozwijać swój mózg. To będzie w przyszłości korzystnie wpływać na całe życie dziecka. Przyszłość naszego dziecka zaczyna się właśnie od kupowania edukacyjnych zabawek. Nie można o tym zapomnieć, bo to będzie nas później bardzo dużo kosztowało, a tego przecież nie chcemy dla naszego dziecka.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here