Instrumenty dla dzieci

Niezależnie od tego, czy szukasz prezentu na urodziny, święta, czy też inną okazję, zwykle nie jest to proste zadanie. Szczególnie jeśli nie masz okazji na co dzień uczestniczyć w życiu dziecka. Sprawdzonym pomysłem, który na pewno spotka się z zadowoleniem malucha, są instrumenty dla dzieci. Są to zabawki edukacyjne, czyli narzędzia rozwijające słuch, motorykę dziecka, uczą skupienia i przede wszystkim pozwalają obcować z dźwiękiem i muzyką już od najmłodszych lat.

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Naukowcy już dawno zauważyli, że muzyka wpływa bardzo pozytywnie na rozwój dzieci, poczynając od wieku płodowego. Dlatego też poleca się przyszłym mamom słuchanie muzyki, szczególnie klasycznej. Jeżeli mama sama gra na jakimś instrumencie muzycznym, z pewnością zauważyła, że jej dziecko reaguje na dźwięk instrumentu, na jego wibracje, ale także odbiera emocje, które wówczas towarzyszą mamie. Edukację muzyczną warto kontynuować także wtedy, kiedy dziecko pojawi się już na świecie. Dzieci, którym rodzice śpiewali dużo piosenek, pokazywali instrumenty dla dzieci, pozwalali je dotykać, wydawać z nich dźwięki, poznawać, w późniejszym wieku częściej przejawiają talent muzyczny. Udowodniono także, że dziecko, które rozpoczęło edukację muzyczną już w wieku kilku lat, będzie w stanie jako dorosły bezbłędnie rozpoznawać ze słuchu dźwięki gamy.

Propozycje prezentów dla dziecka

Wybierając instrumenty muzyczne dla dziecka, warto wziąć pod uwagę jakość dźwięku, jaki wydają. Jeżeli zależy nam na kształtowaniu dobrego słuchu u malucha, zainwestujmy w prezent dobrej jakości, wykonany z naturalnych materiałów. Jeżeli możesz przeznaczyć większe środki, warto udać się do sklepu muzycznego. Większość z nich ma całe działy przeznaczone dla dzieci. Jeśli jednak potrzebujesz mniej zobowiązującego prezentu albo zwyczajnie nie możesz lub nie chcesz przeznaczyć kilkuset złotych na ten cel, sklepy z zabawkami także oferują ciekawe propozycje. Świetnym pomysłem może być ksylofon, czyli tradycyjne cymbałki. Dzieci je uwielbiają i bardzo łatwo nauczyć malucha grać na nich proste melodie. Innym przykładem mogą być instrumenty dla dzieci, których główną zaletą jest rozwijanie poczucia rytmu. Zalicza się do nich instrumenty perkusyjne takie jak bębenki, ale sprawdzą się także marakasy, dzwoneczki, czy tamburyno. Kolejną propozycją jest flet lub trąbka, które dodatkowo można wykorzystać przy ćwiczeniach logopedycznych, a poza tym pomagają zwiększać pojemność płuc malucha. Z instrumentów strunowych, które sprawdzą się już nawet u kilku latków, wymienić warto harfę dla dzieci. Można na niej grać kostką podobnie jak na gitarze. Przedstawionych propozycji instrumentów dla dzieci jest wiele. Niezależnie od tego, co wybierzesz, będzie to jeden z najlepszych prezentów dla malucha.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here