Wózek

Dobór odpowiedniego wózka dla dziecka jest nie lada wyzwaniem, szczególnie dla młodych, niedoświadczonych rodziców. Asortyment sklepów dziecięcych zdaje się rozrastać z każdym krokiem w głąb takiego miejsca. Wózki mienią się różnymi kolorami, wielkościami, cenami, dodatkowymi funkcjami i wyposażeniem. Nie jest to łatwą decyzją wybrać odpowiedni. Już sama ilość rodzajów wózków potrafi skutecznie odstraszyć przyszłych klientów. Nic dziwnego więc, że coraz więcej osób przed wybraniem się do sklepu przeszukuje internet w celu znalezienia idealnej recepty na pierwszy pojazd dla swojej pociechy. I jak to w internecie bywa, pełno jest sprzecznych informacji. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa kilka porad. Na co zwrócić uwagę? Co jest ważne, a co można pominąć przy wyborze? Jaką to jest dobra spacerówka?
Musimy zacząć od dokładnego określenia wieku i wagi dziecka. Producenci mają w zwyczaju na swoich produktach zaznaczać wytyczne co do użytkowania każdego wózka. Znając te dwa parametry mamy ze sobą swoisty parasol bezpieczeństwa. Wózek na pewno będzie rozmiarowo pasował.
Kolejną ważną sprawą jest przeznaczenie wózka. Może to być wózek wielofunkcyjny, głęboki, z funkcją kołysania, z odpinanym nosidełkiem lub spacerówką. Ze względu na rosnącą popularność tego ostatniego rodzaju to jemu poświęćmy dalszą część rozważań.
Pierwszą i najważniejszą technicznie kwestią jest to, czy dany model posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Powinien być oznaczony dużą literą B. Jest to konieczna ze względu bezpieczeństwa sprawa. Równie ważny jest rodzaj hamulców, który wózek posiada. Mogą one blokować jedno koło, bądź oba, jednak najważniejszym jest to by utrzymywały wózek stabilnie w postoju. Kwestie takie jak opony i amortyzacja wydają się mniej istotne co do bezpieczeństwa, natomiast zapewniają wygodę zarówno dla dziecka, jak i dla opiekuna. Kiedy to mamy zamiar głównie poruszać się po nierównym podłożu powinniśmy wybrać koła pompowane i dobrą amortyzację, chroniącą dziecko przed wstrząsami. Kolejnymi rzeczami, które nie są konieczne, a mogą się przydać są osłonki przed wiatrem i deszczem. Szczególnie podczas jesiennych spacerów musimy być przygotowani na ewentualność deszczu i wiatru. Osłonki takie mogą też chronić naszą pociechę w trakcie upalnych, letnich dni. Dodatkowymi elementami, w które możemy się zaopatrzyć, jeśli nie są wbudowane to kosze na zakupy. Każda podróż z dzieckiem bogata jest w niespodzianki, więc i my powinniśmy je uprzedzać mając pod ręką odpowiednie przybory.
Kwestie, które leżą już zupełnie w guście kupującego to sposób składania wózka i cena. Musimy jednak pamiętać, że dzieci wyrastają z wózków i jeśli nie planujemy więcej powiększać swojej rodziny warto wybrać tańszy, bardziej klasyczny wózek.
Jak więc widzimy, zakup wózka nie jest taką prostą sprawą. Musimy uwzględnić wiele rzeczy, a nasz wybór jest obarczony wieloma konsekwencjami. Główną zasadą, której musimy przestrzegać to bezwzględne bezpieczeństwo naszej pociechy. Mając to nieustannie na uwadze z pewnością wybierzemy odpowiednią spacerówkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here