przytulanki handmade

Coraz więcej rodziców ma świadomość szkodliwości chińskich zabawek. Coraz więcej osób stawia na zabawki ekologiczne, w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Patrząc na zakres bezpieczeństwa dzieci podczas zabawy, musimy zwracać uwagę nie tylko na ochronę środowiska, ale też optymalny komfort dla malucha. To dlatego nie zaleca się zabawek plastikowych, które posiadają małe albo ostre elementy.

Dzisiaj prawdziwym hitem są maskotki handmade, czyli te wykonywane ręcznie. W tym aspekcie możemy mówić o wspieraniu lokalnych artystów, którzy zajmują się rękodziełem, ale również o należytej jakości wyrobów oferowanych dzieciom. Zabawki handmade są w pełni bezpieczne dla maluchów, nierzadko są to zabawki edukacyjne zgodnie z myślą rozwoju dzieci poprzez zabawę.

Ręcznie robiona przytulanka lama, króliczek lub misio

Osoby, które zajmują się samodzielnym tworzeniem zabawek w sposób ręczny, potwierdzają, że sam wyrób konkretnej maskotki trwa znacznie krócej aniżeli jej projekt czy dobór materiału. Zwraca się tutaj uwagę na bezpieczeństwo, dlatego tkanina jest antyalergiczna, naturalna, niezwierająca toksycznych barwników. W takich przytulankach nie ma też małych guzików, oczek czy nosków, w całości są za to idealnie miękkie i puszyste. Nie ma wątpliwości, że przytulanki handmade z powodzeniem mogą stać się najlepszym przyjacielem dziecka już od pierwszych dni życia. Staną się towarzyszem podczas snu w łóżeczku, na spacerze w wózku czy wizyty u lekarza. Dobrą przytulankę dziecko ma zawsze obok siebie.

Rękodzieło z drewna

Opisując walory zabawek ręcznie tworzonych, nie sposób nie wspomnieć o najstarszych zabawkach. Te wykonywane były z drewna i co ciekawe, służą w dokładnie tej samej formie współczesnym pokoleniom. Zabawki drewniane to najczęściej klocki, które pobudzają kreatywność i wyobraźnię. To z nich można przecież ułożyć wieżę, zamek albo tor dla samochodów. To zabawka uniwersalna, która sprawdzi się bez względu na płeć dziecka czy indywidualne zainteresowania.

Z drewna tworzone są też wszelakie pojazdy, ale również kukiełki, sortery, bujaki, domki dla lalek czy mebelki. Aby były to elementy jak najbardziej atrakcyjne, stosuje się do nich kolorowe, ekologiczne farby. Zabawki drewniane najczęściej wykonywane są z jednej bryły drewna, nie zawierają też ostrych elementów. Są w pełni bezpieczne i trwałe. Nie ma wątpliwości, że stają się ulubioną zabawką dla większości maluchów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here