puzzle w internecie

Każdy rodzic wie, że dziecko nie jest w stanie usiedzieć na miejscu dłużej niż przez pięć minut. Współcześnie jeszcze ciężej niż kiedykolwiek jest przyciągnąć uwagę dziecka, do czego przyczyniają się wszechobecne reklamy, kolorowe ekrany telewizorów i telefonów. Jako członkowie społeczeństwa obrazkowego zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet dorośli mają problemy z koncentracją; jesteśmy zalewani informacjami i szybko zmieniającymi się obrazkami, a przesuwanie palcem po ekranie telefonu stało się już nałogiem żyjącego w dzisiejszych czasach człowieka.

Można jednak pogodzić boom na używanie telefonów komórkowych z rozsądkiem, czego przykładem są aplikacje oraz strony internetowe kierowane do dzieci i nastawione na ich rozwój intelektualny. Choć wielu współczesnych rodziców chcąc mieć przysłowiowy święty spokój daje dziecku bawić się bez konkretniejszego celu telefonem, istnieją również kreatywniejsze sposoby na zabawienie malucha.

Smartfony można wykorzystać na wiele sposobów, a dzieci w dobie elektroniki potrafią posługiwać się nimi nie gorzej niż dorośli. Telefon używany z nudów przyczyni się jedynie do pogorszenia wzroku, ale można również potraktować to urządzenie jako przydatne narzędzie w wychowaniu dziecka. Jeżeli chcemy uniknąć bezmyślnego wpatrywania się dziecka w ekran telefonu, możemy poszukać dla niego gier i zabaw edukacyjnych online. W ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu – dziecko dostanie smartfona do ręki i będzie zadowolone, ale przy okazji się czegoś nauczy.

puzzle online dla dzieci

Jedną z najpopularniejszych i bardzo łatwo dostępnych zabaw mogą być puzzle online dla dzieci. Układanki nie tylko pomogą dziecku w ćwiczeniu umysłu, ale również stanowią rozrywkę, w której uczestniczyć mogą też rodzice. Dla małego dziecka można znaleźć puzzle o bardzo małej liczbie elementów.

Jeżeli rodziciele chcą zmierzyć się z układanką razem z dzieckiem, mogą wybrać puzzle zawierające nawet kilkadziesiąt elementów. W dobie internetu znalezienie zabaw online zajmuje nie więcej niż kilka minut, a wzory układanych puzzli można dostosować do zainteresowań dziecka, przykładowo znajdując układanki z ulubionych bajek malucha, dzięki czemu jeszcze bardziej zaangażuje się w ich układanie. Współczesnego dziecka nie da się ochronić przed wpływem elektroniki, warto więc zadbać o to, by używało jej w dobrym, przynoszącym korzyści celu.

Niezaprzeczalną zaletą układanek online jest to, że w przeciwieństwie do swoich pudełkowych odpowiedników nie stanowią niebezpieczeństwa zadławienia się małym puzzlem przez dziecko. Ponadto nie ma opcji, że jeden z kilkudziesięciu czy nawet większej ilości elementów układanki zaginie w ferworze zabawy.

Pudełkowe puzzle są zazwyczaj drogie, więc dla rodziców zabawy online są również z ekonomicznego punktu widzenia świetną alternatywą dla swoich papierowych odpowiedników. Zależnie od rodzaju układanki, maluch może przykładowo nauczyć się rozpoznawać litery, kształty, kolory, poprawić swoją pamięć i refleks. Patrząc na szereg zalet, jakie niesie ze sobą układanie puzzli nie dziwi fakt, że stanowią one niezmiennie bardzo popularną formę rozrywki. Układanki mają dobry wpływ na rozwój zmysłu wzroku, a także pomogą dziecku w oswajaniu się z otaczającą go rzeczywistością.

Puzzle online dla dzieci mogą być świetnym narzędziem edukacyjnym i rozbudzić ciekawość malucha, zachęcić do myślenia, a przy okazji pozwolą mu spędzić ciekawie czas. Dla kilkulatka najlepiej jest wybrać układankę składającą się z kilku elementów, tak żeby dziecko nie czuło się sfrustrowane zbyt ciężkim jak na swoje możliwości zadaniem. Przy trudniejszej układance maluch będzie potrzebował zapewne pomocy dorosłego, można więc wspólne układanie potraktować jako formę spędzania czasu z dzieckiem.

puzzle online

Najważniejsze jest to, żeby maluch się nie nudził, a poziom trudności układanki był dostosowany do jego wieku. Współcześni rodzice mają ogromne szczęście, że bez wychodzenia z domu i w zaledwie parę minut są w stanie zorganizować swoim pociechom zajęcie, jednak nie należy zapomnieć również o innych formach rozrywki i nie dopuszczać do tego, żeby dziecko poza telefonem nie widziało świata.

Oprócz wyszukiwania puzzli online można na przykład kupić dziecku kilka tradycyjnych, pudełkowych gier. Smartfon nie zastąpi wszystkiego, a już z pewnością nie ekscytacji dziecka wyciągającego z pudełka elementy układanki, których może dotknąć, obejrzeć z każdej strony i rozsypać na podłodze. Rodzice dbając o harmonijny rozwój dziecka powinni z rozsądkiem korzystać z dobrodziejstw internetu, a przy tym nie zaniedbywać również tradycyjnych form zabaw dla dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here