dziecko z telefonem

Telefony to dzisiaj coś, z czym rodzice się nie rozstają. Skoro korzystają z tego rodzice to dzieci też. Dziecko zawsze naśladuje rodziców, dlatego jeśli my korzystamy z telefonu i gramy w gry to dziecko będzie robiło to samo. Nie dziwmy się później, że dziecko przesiaduje na telefonie bardzo dużo czasu. Można dziecku instalować gry dostosowane do jego wieku. Nie starajmy się na siłę instalować czegoś, co jest bardzo trudne, bo dziecko sobie z tym nie poradzi.

Nie instalujmy gier, w których leje się krew i jest agresja, bo to, co dziecko widzi przełoży się później na całe jego życie. Takie dziecko będzie agresywne w stosunku do nas i do swoich rówieśników. Nie możemy również dopuścić do tego żeby dziecko się uzależniło od grania w gry, bo oduczenie go będzie bardzo trudne. Mamy przed sobą trudne zadanie, bo z jednej strony nie można dziecko ograniczać korzystania z telefonu, bo będzie za innymi dziećmi w jego wieku, ale z drugiej strony nie może tego być za dużo.

Gry dla małego dziecka

Według badań dwuletnie dzieci dzisiaj korzystają z telefonów i tabletów, dlatego jeśli nasze się do tego zalicza to warto zaopatrzyć się w odpowiednie gry. W tym wieku dziecko może korzystać z gier bardzo łatwych. Można przebierać żyrafę, karmić ją i bawić się z nią. Można również dopasowywać kształty misia do innych kształtów. Jest takich gier bardzo dużo i są to gry, które rozwijają dziecko, a na tym nam na pewno zależy. Można również zainstalować taką grę, która będzie uczyła dziecka o zwierzątkach. Będzie poznawało ich nazwy, ale również będzie słyszało ich dźwięki.

gry dla dzieci

W ten sposób dziecko poznaje całkowicie nowy świat. Na pewno dziecku się to spodoba, ale pamiętajmy żeby na dwie godziny przed snem dziecko nie korzystało z telefonu, bo to wpływa negatywnie na sen dziecka, a to z kolei przekłada się na cały jego dzień. Skoro dziecko jest niewyspane i złe to i nam się przez to dostanie, dlatego dbajmy o siebie i jednocześnie o nasze dziecko. Można również mniejszemu dziecko wprowadzać puzzle na telefonie. Mamy tego bardzo dużo, dzięki czemu dziecko może bawić się w nieskończoność. Puzzle bardzo dobrze wpływają na rozwój dziecka i właśnie na tym nam najbardziej zależy.

Dla starszych dzieci

Starsze dzieci dzięki grą mogą się uczyć pisać i czytać. Bardzo dobrze byłoby uczyć dziecko języka angielskiego. W ten sposób dziecko będzie lepiej rozwijało i w przyszłości łatwiej będzie mu przyswajać języki obce. Dla starszego dziecka można zwiększać poziom trudności w różnych grach. Wtedy dziecko przechodzi kolejne i kolejne etapy, a właśnie na tym nam zależy. Dziecko nie stoi wtedy w miejscu tylko cały czas prze naprzód. Te gry zmieniają się z wiekiem. Jeśli nasze dziecko będzie już nastolatkiem to nie my decydujemy o tym, jakie gry dla dzieci na telefon wybierzemy tylko samo dziecko.

Każda gra rozwija dziecko i trzeba w ten sposób do tego pochodzić. Jedne gry są typowo edukacyjne, czyli dziecko uczy się mówić, pisać, czytać, liczyć i myśleć logicznie. Inne gry rozwijają dziecka wyobraźnie, bo grając może przenieść się w całkowicie inny świat. Dobrze, że takie gry są dostępne, ale trzeba to kontrolować. Nie pozwalajmy dziecku na korzystanie z gier, które nie są dla niego. Trzeba sprawdzać, w co dziecko gra, a wtedy nie będziemy mieć z tym żadnego problemu i te gry będą dopasowane do wieku dziecka. Wybieranie czegoś dla starszych dzieci nie ma sensu, bo takie dziecko nie będzie wiedziało jak ma w to grać.

gry dla dzieci na telefon

Gdzie znajdziemy gry dla dzieci?

Można znaleźć w Internecie i darmowe gry i płatne. Na pewno warto zacząć od tych darmowych. Dziecko powoli będzie się z grami oswajało, a jeśli przyjdzie czas na jakieś płatne gry to na pewno z tego skorzystamy. Z biegiem czasu nasze dziecko samo będzie nam mówiło, co mamy wybrać dla niego. Dzisiaj jest moda na taką grę, a za rok na coś innego. Dziecko, które chodzi do przedszkola, a później do szkoły dobrze wie, co jest na czasie i na pewno warto będzie mu pomagać w zdobywaniu takich gier.

Tych gier są setki tysięcy, dlatego bez względu na wiek oraz zainteresowania naszego dziecka znajdziemy dla niego coś odpowiedniego. Zabawa i rozwój w jednym właśnie tak na dziecko działają gry. Nie ma sensu z tym walczyć i ograniczać dziecko grania, bo to nic nie zmieni. Zacznie po kryjomu grać i tyle z tego będzie, że my nie będziemy mieć nad tym żadnej kontroli. To, co zakazane o wiele lepiej smakuje i rodzice powinni sami o tym dobrze wiedzieć. Wszystko podajemy dla dziecka z umiarem, a wtedy nie będziemy mieć z nim żadnych problemów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here