Małe dziecko musi nauczyć się rozpoznawać dźwięki. Nie następuje to od razu, ale z biegiem czasu na pewno będziemy to słyszeć. Na początek dziecko uczy się odgłosów zwierząt. Najczęściej będzie to pies albo kot. To są zwierzęta, które kochają dzieci, dlatego uczą się ich naśladowania. W późniejszym czasie przyjdzie czas na naśladowanie innych dźwięków trochę trudniejszych. Może to być koń, słoń, lew czy osiołek. Nie od razu dziecko wszystkiego się uczy i nie od razu dobrze wypowiada te wszystkie dźwięki. Warto dziecku pomagać.

Tym bardziej, że dzisiaj można w Internecie znaleźć bardzo ciekawe filmy gdzie mamy zwierzęta i dźwięki. Mogą to być zwierzęta z gospodarstwa, ale również z lasu, a nawet safari. To wszystko będzie zależne też od tego, czym dziecko się interesuje. Jeśli dziecko lubi zwierzęta to łatwiej będzie zapamiętywało ich nazwy i dźwięki. To się bardzo przydaje, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak zacząć czegoś odpowiedniego dla naszego dziecka szukać.

Możemy to robić razem, ale możemy dziecku zrobić niespodziankę. Pamiętajmy tylko o tym, że Internet uzależnia dziecko i nie może ono siedzieć zbyt długo oglądając różne dźwięki. Jeśli nie zapanujemy nad tym to niestety, ale dziecko może długie lata nie mówić, bo różne bajki w zbyt dużej ilości hamują rozwój mowy dziecka. Jest to udowodnione naukowo, a zatem trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym żeby później nie żałować, że na takie rozwiązanie się zdecydowaliśmy.

Dzieci lubią dźwięki

Można również poszukać odgłosów różnych samochodów, instrumentów muzycznych, bo to wszystko wpływa bardzo pozytywnie na rozwój dziecka. Wtedy dziecko poznaje o wiele szybciej świat, a jeśli jeszcze ma bardzo dobrą pamięć to tym bardziej można będzie na tym zyskać. Rozwój dziecka jest dla rodziców priorytetem, dlatego warto bawić się z dzieckiem tak często jak to tylko jest możliwe. Wtedy na pewno wiele wszyscy na tym zyskamy. Nawiążemy więź z dzieckiem, które w późniejszym czasie będzie o wiele łatwiejsze do wychowania. Wszystko, co robimy od małego ma wpływ na dorosłe życie dziecka, dlatego trzeba o tym pamiętać.

Dziecko będzie lubiło takie zabawy, bo wie, że jest z nami. Można poprosić o takie zabawy dziadków i wtedy dziecko będzie jeszcze bardziej zadowolone. Im więcej dźwięków dziecko pozna tym lepiej będzie dla niego, a zatem nie pozostaje nam na obecną chwile nic innego jak zacząć pracować nad tym żeby dziecko poznawało nowe dźwięki. Można to zrobić nawet, kiedy dziecko ma ukończone kilka miesięcy, im wcześniej tym lepiej dla dziecka.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here