które produkty pielęgnacyjne są odpowiednie dla małego dziecka?

Wszystkie czynności pielęgnacyjne wykonywane wokół niemowlaczka to bez wątpienia ogromną przyjemność dla każdej ze stron. W przypadku młodych rodziców mających dziecko po raz pierwszy to jednak również spory stres. Jedna to gdy już nabierze się sprawy to wszystko staje się naprawdę proste. Doskonały informacje na temat pielęgnowania niemowlaka można znaleźć na stronie http://www.zabobon.pl/pielegnacja-niemowlaka/.

Co jest najważniejsze podczas pielęgnowania niemowlaka?

Pielęgnowanie ciała niemowlaka to tak naprawdę chwila gdy maluszek ma stymulowane różne zakończenia nerwowe i bardzo dobrze wpływa to na jego ogólny rozwój. Oczywiście pielęgnacja niemowlaczka ma również znaczenie czysto chemiczne – trzeba dbać o główkę maluszka i nie doprowadzić do pojawienia się zbyt dużej ciemieniuchy, a także przez kilka pierwszych tygodni życia dziecka dbać o kikut pępuszka tak, by nie doszło do pojawienia się na przykład stanu zapalnego. Warto jednak podkreślać rolę stymulowania ciała dziecka i budowania więzi pomiędzy maluszkiem a mamą czy innym opiekunem, bo to wszystko dzieje się właśnie podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych. Należy wykonywać jej niezwykłe delikatnie, ale przy tym mieć łagodne i stanowcza ruchy.

Maluszki wyczuwają niepewność opiekuna i jeżeli w ich ruchach brak pewności siebie bo na przykład dominuje lęk o uszkodzenie ciała dziecka, niemowlaczki również zaczynają się stresować i najczęściej objawia się to płaczem. Poza tym dla dzieci stresująca może być również zmiana temperatury stąd tak ważne by podczas pielęgnacji używać na przykład delikatnie podgrzanych ręczników czy pieluszek. Należy stosować bardzo delikatne kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone dla dzieci i niemowląt.

Lepiej postawić na kosmetyki oparte o naturalne składniki i pozbawione wszelkich parabenów i innych konserwantów, bo mogą one doprowadzić do podrażnienia skóry dziecka co objawia się na przykład różnego rodzaju zaczerwieniami czy wysuszeniem skóry. Główkę należy pielęgnować bardzo dużą ostrożnością jednak nie doprowadzić do pojawienia się zbyt dużej ciemieniuchy. Do pielęgnacji główki najlepiej stosować jakieś przyjemne olejki do drukowania dla dzieci lub oliwkę i po prostu smarować tym główkę dziecka, a następnie bardzo delikatnie cześć miękką szczoteczką z naturalnego włosia. Bardzo ważne jest również smarowanie całego ciałka jakimś delikatnym natłuszczający kosmetykiem. Skóra niemowlaka nie ma żadnej bariery ochronnej i dlatego należy ją pielęgnować tak dużą dbałością i z zachowaniem wszystkich ważnych reguł.

Przeczytaj też: http://www.e-gospodarz.pl/zawod-fryzjer-warto-o-nim-wiedziec/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here