Wózki dla maluchów

Zakup wózka to jedna z podstawowych czynności wykonywanych przez świeżo upieczonych rodziców. Niektóre małżeństwa zbierają pieniądze na zakup tego urządzenia już podczas wesela wiedząc, że będzie ono niezbędne gdy pojawi się upragnione dziecko. Wśród dużego wyboru wózków odnajdujemy wózki dziecięce z dużą gondolą.
Należy pamiętać, że z gondoli korzystamy tylko przez sześć pierwszych miesięcy życia malucha dopóki nie zacznie on samodzielnie siedzieć. Wielu rodziców ze wspomnianego powodu przykłada wagę do znakomitego i łatwego w montażu siedziska spacerowego oraz wszystkich elementów związanych ze starszym okresem życia. Sprawa gondoli jest częstokroć pomijana lub spychana na dalszy plan. Jest to błędne myślenie. Okres pierwszych sześciu miesięcy to okres kluczowy dla malucha, w tym czasie kształtuje się jego kręgosłup, rośnie masa. Ważne jest więc by dziecko miało wygodną i dobrze wyprofilowaną gondolę, która zapobiegnie krzywieniu kręgosłupa i będzie wygodna. Jaką jednak wielkość gondoli dobrać?
Przede wszystkim musisz zastanowić się w jakiej porze roku będziesz używać wózka. Dzieci urodzone pod koniec lata bądź późną jesienią mają przed sobą całą jesień, zimę i wiosnę. Jest to okres obfitujący w mrozy i częste wahania temperatury. Takie dzieci będą potrzebowały znacznie większej gondoli ze względu na to że na spacer zabiera się je ubrane w sweterek bądź kombinezon okryte śpiworkiem. Zwrócić tu należy uwagę nie tylko na wysokość, ale przede wszystkim na szerokość gondoli. Dzieciom urodzonym na wiosnę lub na początku lata potrzebna będzie raczej mała gondola gdyż w miesiącach letnich w których to będą korzystały z wózka temperatura jest wysoka i nie trzeba ich dokładnie i grubo ubierać.
Ważne jest również poznanie faktu jakiej postury i masy będzie dziecko gdyż do jego rozmiarów dopasowuje się wózek. Jeżeli dziecko się już urodziło jest to łatwe – dużym dzieciom oraz takim o sporej masie potrzebna będzie większa gondola niż malutkim. Jeśli jednak dziecko jeszcze się nie urodziło ciężko oszacować jakiej postury może być. Należy wtedy przeprowadzić prostą kalkulację. Gdy oboje rodziców jest wysokich łatwo przewidzieć, że i dziecko będzie pokaźnego wzrostu. Tak samo z sylwetką – gdy oboje rodziców ma pulchną sylwetkę również dziecko najprawdopodobniej będzie podobne. W przypadku wątpliwości i wahań można napisać do poradni genetycznej. Jest to strona stworzona przez studentów genetyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Rodzic chcący dowiedzieć się szczegółów na temat zdrowia i prawdopodobnych gabarytów dziecka mogą je poznać podając charakterystykę i książkę zdrowotną siebie i swoich rodziców.
Co do technicznych parametrów warto zwrócić uwagę na wielkość gondoli jeżeli ma ona regulowane dno bądź możliwość uniesienia oparcia. To ważne jeżeli zwlekamy z zakupem łóżeczka i chcemy korzystać z wózka jako miejsca spania oraz dziennego miejsca wypoczynku dziecka. Taka opcja przejściowa wydłuża okres użytkowania wózka z sześciu miesięcy do ponad roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here