Wózek spacerowy dla naszego dziecka - który najlepszy?

Po narodzinach dziecka konieczne jest zapewnienie mu rzeczy niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Rodzice jeszcze przed porodem powinni pomyśleć o tym, aby udać się do sklepu i wybrać model, który pozwoli im wozić dziecko w bezpieczny sposób. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków, dlatego możliwości wyborów są ogromne. Problem polega jednak na tym, że większość klientów nie ma zbyt dużej wiedzy na temat przeznaczenia poszczególnych modeli. Jest to najczęstszą przyczyną dokonywania niewłaściwych zakupów. Rozsądne robienie zakupów nie jest możliwe bez zapoznania się z charakterystyką poszczególnych modeli oraz ich przeznaczeniem. Gdy już uda nam się poznać wszystkie typy wózków, możliwe będzie dokonanie wyboru najbardziej nam odpowiadającego.
W sklepach możemy znaleźć najróżniejsze typy wózków. Wielu rodziców kusi zakup modelu wielofunkcyjnego. Taka opcja wydawać się może najbardziej ekonomiczną, ponieważ wózki tego rodzaju mogą pełnić też rolę nosidełka lub nawet fotelika samochodowego. Wózki te mają opinię modeli bezpiecznych, w których zagrożenie dla dziecka jest niewielkie. Takie modele nie są oczywiście pozbawione wad. Jedną z podstawowych, która od razu rzuca się w oczy jest cena. Wózek wielofunkcyjnych może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Na taki wydatek nie może sobie pozwolić każda rodzina. Są to modele stosunkowo ciężkie, co też ma znaczenie. Może więc pojawić się problem z noszeniem ich po schodach. Wózki wielofunkcyjne przez swoją wagę oraz duże rozmiary mogą składać się w bardziej skomplikowany sposób. W czasie podróży, w komunikacji miejskiej może mieć to znaczenie.
Alternatywą dla wózków wielofunkcyjnych są tak zwane spacerówki dla dzieci powyżej 15 kg. Powstały one zgodnie ze swoją nazwą z przeznaczeniem do spacerów. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie posiadają one skomplikowanej konstrukcji. Dzięki temu rodzice nie mają większych problemów ze składaniem ich oraz chowaniem do samochodów lub do schowków w samolotach. Brak skomplikowanej konstrukcji ma przełożenie w prostej linii na niewielką wagę wózka. Średnia waga spacerówki oscyluje w granicach około 10 kilogramów. Różnica w porównaniu do wózka wielofunkcyjnego jest więc ogromna. Z racji swoich gabarytów jest to wózek uniwersalny. Dzięki niemu możliwe jest zabranie pociechy na zakupy. Na pewno są one też tańsze w porównaniu do wózków wielofunkcyjnych. Ważnym atutem jest to, że dziecko może z niego korzystać aż do momentu, gdy zdecyduje, że nastała pora zakończyć swoją przygodę z wózkiem i wyrosnąć z niego.
Spacerówki nie są pozbawione słabych stron. Często konstrukcja pozostawia wiele do życzenia, ponieważ nie jest ona solidna. Producenci chcący konkurować cenowo, oszczędzają na materiałach, dlatego spora część wózków nie wytrzymuje trudów intensywnego użytkowania. Jedynie topowe marki, które mają już utartą renomę oraz doświadczenie w branży oferują spacerówki dopasowane do użytkowania ich w warunkach miejskich. Wartościowe modele można rozpoznać po dużych kołach, które gwarantują perfekcyjną jazdę po największych nierównościach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here