Jak wybrać wózek spacerowy dla dziecka?

W procesie wybierania wózka dla dziecka konieczne jest rozważenie kilku aspektów. Do wyboru mamy modele uniwersalne, wózki głębokie lub spacerówki. Jeśli chodzi o wózki uniwersalne uznawane są za ciężkie, co w połączeniu z wagą dziecka oraz innymi obciążeniami znacznie utrudnia poruszanie się z nimi. To powoduje, że wielu rodziców decyduje się na zakup dwóch różnych wózków na różne okazje. Wtedy dochodzi do zakupu zarówno gondoli oraz spacerówki. Przy zakupie spacerówki trzeba patrzeć na aspekt składania i rozkładania modelu. Innym wariantem jest zakup wózka montowanego na stelażach. Dają one możliwość systematycznego dokupowania kolejnych elementów w razie potrzeby. Taki zakup jest ciekawym wyborem w momencie, gdy posiadamy niewielkie mieszkanie i nie możemy sobie pozwolić na modele charakteryzujące większymi gabarytami. Zakupu dokonujmy nie tylko pod kątem wygody naszego dziecka, ale nas samych. Model należy dobierać do prowadzonego przez nas trybu życia.
Decydując się na zakup gondoli powinniśmy się kierować przede wszystkim wygodą użytkowania oraz przestrzenią, którą będziemy mieć do dyspozycji. Gondola ma też służyć jako łóżeczko. Standardowe propozycje tego typu mają długość około 70-80 cm. Dzięki takim wymiarom dziecko ma komfort wygody, pociecha czuje się swobodnie w środku. Gondola dobrej jakości posiada usztywniany spód oraz miękkie wykończenie.
Zamieszkując tereny miejskie i rzadko wyjeżdżamy poza obręb naszego miejsca zamieszkania dopuszczalne jest wybranie modelu z małymi kołami piankowymi. Takie modele mają też tak zwany zerowy kąt zwrotu. To pozwala na zakręcaniu w miejscu. Taka funkcja jest przydatna w miejscach, gdzie panuje duży tłok. Może to być metro, inne środki komunikacji miejskiej. Te możliwości docenimy też w hipermarketów. Podczas jazdy komunikacją miejską bardzo ważne będą hamulce, które będą chronić dziecko przed wypadnięciem z wózka. Najlepsze są w tym przypadku są wózki dziecięce karwala wyposażone w hamulce tarczowe. Pomagają one bezpiecznie zjeżdżać w dół ulicy i po szynach wózków. Jeżeli mieszkamy na wyższych piętrach, waga wózka będzie się nam dawać we znaki, jeżeli przyjdzie nam każdego dnia wnosić i znosić pojazd. Optymalna waga dobrego wózka to około 13-15kg. Waga największych wózków przekracza często nawet 20 kilogramów.
Mieszkając na terenach wiejskich lub w okolicach lasów, które są miejscem naszym częstych spacerów, potrzebujemy wózka o nieco innych właściwościach. Tutaj będziemy potrzebować propozycji charakteryzującej się większymi, pompowanymi kołami. One doskonale amortyzują wszelkiego rodzaju drgania mogące się pojawić się na nierównych nawierzchniach. Amortyzatory wzmacniają też stabilność konstrukcji wózka.
Najlepsi producenci wózków przykładają wagę do detali. Często do swoich modeli oferują darmowe gadżety przydatne podczas spacerów. Do takich należy zaliczyć na pewno parasolki, idealne na letnie upalne dni. Praktycznymi akcesoriami są też pojemniki na napoje albo pieluszki. Dzięki nim możemy udać się na długi spacer i mieć pewność, że mamy wszystko pod ręką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWózek
Następny artykułWózki trójkołowe 3w1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here