Spacerówki dziecięce Coneco

Narodziny dziecka wiążą się z masą wydatków na sprzęty, które są niezbędne do opieki nad nowym członkiem rodziny. Nie wszystkie rzeczy muszą być nowe. Na rynek wchodzą coraz to lepsze i nowsze rozwiązania ale spokojnie można odkupić używany sprzęt jak np. łóżeczko, przewijak, wózek, nosidełko, spacerówka itp.
Jedni rodzice, których stać na nowe rzeczy, inwestują w całkiem nowe rozwiązania ale większość korzysta ze sprzętów „po starszych” gdyż dziecko w swoim pierwszym okresie życia rośnie bardzo szybko i z czasem te rzeczy należy wymienić i oddać/sprzedać, gdyż szkoda wyrzucić niezniszczone rzeczy, z których ktoś może jeszcze skorzystać.
Spacerówki używane są bardzo dobrą i ekonomiczną opcją. Można spokojnie trafić na zadbane egzemplarze z różnymi udogodnieniami dla rodziców i dzieci.
Wózki typu spacerówki są dedykowane bardziej dla dzieci już siedzących, a nawet już chodzących. Jednak teraźniejsze wózki są tak skonstruowane, że pełnią wiele funkcji. Na początku dla niemowlęcia
mają wyjmowane nosidełko, co jest wygodne, a z czasem stają się spacerówkami. Podczas zakupu wózka spacerówki należy zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność rączki, koła, zawieszenie itp. Siedzisko nie powinno być zbyt małe aby spacerówka mogła posłużyć dziecku na dłuższy czas. Zaletą spacerówek powinna być ich zwinność i lekkość. Warto zwrócić uwagę, czy wózek zawiera podnóżek, daszek, barierkę z tacką na butelkę i drobne zabawki. Często sam daszek może nie wystarczyć dlatego warto zastanowić się nad dokupieniem doczepianej parasolki, która również może być używana.
Istnieją również warianty spacerówek, które są dedykowane bezpośrednio dla niemowlaków, czyli jeden wózek przez całe dzieciństwo malca. Zakup wózka powinien być świadomy i bardzo dobrze przemyślany, gdyż jest to inwestycja na dłużej. Wygoda i trwałość jest bardzo ważnym elementem przy wyborze.
Są dostępne na rynku również spacerówki „parasolki”. Są one w łatwy sposób składane, co powoduje łatwiejsze zabranie jej w podróż jako bagaż i zajmuje bardzo niewiele miejsca oraz bardzo łatwo ją rozłożyć i bezpiecznie z niej korzystać. Tego typu wózki nie są drogie.
Decyzja o rodzaju wózka i przyszłej spacerówki dla dziecka powinna być świadoma, a odpowiedzialni rodzice dziecka powinni kierować się bezpieczeństwem i funkcjonalnością pierwszego pojazdu ich potomka. W brew pozorom używane wózki nie muszą być gorsze od nowych. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju i trwałości materiału, z którego został on zrobiony oraz z jego eksploatacji poprzednich właścicieli. Mimo wszystko takie rzeczy robione są solidnie i spokojnie przetrwają dorastanie kilku pokoleń.
Jednak moda jest bezlitosna w tej dziedzinie życia (podobnie jak w każdej). Porównując wózki w jakich wychowywali się nasi rodzice albo my do wózków, które są teraz dostępne dla naszych małych pociech widać dużo różnic. Dzieje się tak, gdyż technika pozwala projektować nowe rzeczy, które są cały czas udoskonalane ale można łatwo zauważyć, że funkcja jaką miał pełnić wózek jest cały czas nie zmiennie taka sama i to się nie zmieni nigdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here