Jak wybrać wózek spacerowy dla dziecka?

Każdy rodzic wie, że podstawowym i niezbędnym urządzeniem przy posiadaniu małego dziecka jest wózek. Ułatwia on usypianie malucha, umożliwia zabranie na spacer oraz zwiększa mobilność rodzica. Na pierwsze kilka miesięcy życia dziecka kupuje się zazwyczaj duże wózki z gondolami umożliwiające przewożenie dziecka w postawie leżącej gdyż nie umie ono jeszcze samodzielnie siedzieć. Jednakże co potem? Kiedy zastąpić duży wózek z gondolą innym? Spacerówka od którego miesiąca?
Te trzy pytania są najczęściej poruszanymi problemami na znanym forum internetowym jestem rodzicem.pl. Wielu opiekunów nie ma pojęcia, w którym momencie dziecko powinno przesiąść się na spacerówkę.
Spacerówka dla dziecka jest bardzo potrzebna. Zakupu tego należy dokonać już wcześniej gdyż niemowlęta szybko rosną i w mgnieniu oka przestanie im wystarczać klasyczny wózek. Wózek spacerowy powinien pojawić się gdy dziecku nie będzie już wystarczał klasyczny wózek głęboki lub gondolowy. Czas przesiadki na spacerówkę jest różny i trzeba rozpatrywać go indywidualnie w każdym przypadku.
Gdy dziecko urośnie i samodzielnie siada często wychyla się z gondoli wózka by obejrzeć otaczający go świat. Wiadomo – ciekawość rzecz ludzka. Jednakże niewysoka ścianka głębokiego wózka mająca około dwudziestu pięciu centymetrów nie jest wystarczającą barierą dla niemowlaka. Bardzo łatwo może on wypaść i doznać licznych obrażeń ciała co jest niebezpieczne i groźne. W takim wieku kształtują się dopiero organy i części ciała dziecka. W takich sytuacjach gdy wiemy, że nasze dziecko jest w stanie samodzielnie siadać i wychylać się nie możemy zwlekać i powinniśmy bez wahania zakupić spacerówkę.
Również gdy dziecko jest za duże na wózek gondolowy, nie mieści się w nim i płacze z tego powodu należy zastąpić klasyczny wózek spacerówką.
Optymalnym czasem przesiadki każdego dziecka na spacerówkę jest wiek ośmiu miesięcy. W tym wieku każde dziecko (oczywiście pomijając te z niepełnosprawnością, chore i z wadami genetycznymi) powinno już samodzielnie siedzieć i być odpowiedniego wzrostu do użytkowania pojazdu spacerowego.
Oczywiście rodzic świadomy konieczności zakupu spacerówki musi teraz wybrać odpowiedni model. Ważna jest nie tylko kolorystyka i mocne paski. W wyborze pojazdu dla naszego dziecka powinniśmy kierować się również jego parametrami technicznymi, na które składają się odpowiednie koła, amortyzacja, ciężar wózka a także częstokroć pomijany fakt – łatwa w montażu i demontażu osłona przeciwsłoneczna.
Ważną sprawą jest też sposób w jaki składa się wózek. Powinniśmy zwrócić uwagę na ten fakt i dopasować model do rozmiaru naszego bagażnika samochodowego bo przecież transport wózka też jest ważny.
Pamiętajmy, dzieci do siedmiu miesięcy często usypiają na spacerach. Spacerówka, którą dobieramy dla tej grupy niemowląt powinna mieć funkcję rozkładania się na płasko. Funkcja ta bardzo ułatwia życie rodzicom a niestety często jest pomijana przez producentów. Warto więc sprawdzić czy w modelu, który wybierzemy znajduje się możliwość rozkładania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWózki spacerowe
Następny artykułSpacerówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here