Spacerówka z kubełkowym siedziskiem? Tak, to też jest możliwe!

Spacerówka może być dla rodziców, przyzwyczajonych do gondoli, miłą niespodzianką.Jeżeli chodzi o wagę to taki taki pojazd jest przeważnie lżejszy niż inne. Natomiast czas używania tego sprzętu jest długi. Po zakupie spacerówki rodzice mogą odetchnąć z ulgą. Taki pojazd wystarcza na długo nawet do trzeciego roku życia malucha.
Dobre rozwiązanie na ciepłe miesiące świetnie się sprawdza przede wszystkim podczas spacerów latem czy wiosną. Zdarza się, że rodzice natrafiają na różne awarie, muszą reklamować wózki, wymieniać części itd. Znaczna ilość rodziców zaleca zainwestowania na spacerówkę nieco więcej pieniędzy, żeby nie tracić
Manewrowanie – niektórzy użytkownicy spacerówek skarżą się, że ciężko się manewruje wózkiem w chłodne miesiące – jeśli koła nie są wystarczająco duże, bywa to kłopotliwe.
Konieczne dodatki – w zimne miesiące często konieczne jest wyciągnięcie śpiworka czy kocyka, żeby dziecko nie marzło w wózku. Musimy pamiętać, że przy wyborze liczy się przede wszystkim wiek i komfort dziecka. Zresztą podobnie jak w przypadku wyboru innych pojazdów, o wyborze spacerówki powinien decydować wiek dziecka, a także komfort zarówno jego, jak i rodziców. Kupując spacerówkę koniecznie musimy zwrócić uwagę na koła. Wybór kół należy wybrać pod tym względem, gdzie rodzice najczęściej będą spacerować. Jeżeli chodzi o mniejsze koła, doskonale się sprawdzają na dobrych chodnikach, niedziurawym asfalcie, w centrach handlowych itd. Jeśli chodniki pozostawiają sporo do życzenia, ulubione trasy spacerowe prowadzą przez wysoką trawę, wózek musi jechać po kamienistych dróżkach, pokonywać kałuże, wyboje, śnieg czy lód, wówczas najlepiej sprawdzi się wózek z kołami większymi, najlepiej pompowanymi. Ich wadą jest wprawdzie ciężar, ale za to pojazdem doskonale się manewruje, a dziecko ma zapewniony duży komfort jazdy. Waga – spacerówki są przeważnie lżejsze niż inne rodzaje wózków.
Wybierając pojazd dla dziecka, mama powinna nie tylko dowiedzieć się, ile on waży, ale go podnieść i ocenić, czy nie jest dla niej za ciężki. Nie można przy tym zapominać o doliczeniu wagi dziecka, dodatkowych akcesoriów i ewentualnych zakupów.Jeśli maluch będzie podróżować po licznych nierównościach, warto się zastanowić, czy nie lepiej wybrać trochę cięższy wózek, ale za to lepiej pokonujący problemy na drodze.
Jeśli rodziców czeka wnoszenie pojazdu da razy dziennie na czwarte piętro, dobrze jest znaleźć model lżejszy. Barierka ochronna – jest jednym z elementów zapewniających bezpieczeństwo dziecku. Dobrze, jeśli barierka ma obicie z gąbki. Jeśli jest odpinana, należy przyjrzeć się, jak działa, czy połączenie z wózkiem jest solidne na tyle, że dziecku nic nie grozi. Można znaleźć wózki, w których zamiast barierki z przodu jest tacka. Może to być dobre miejsce na chrupki czy zabawki. Oparcie wózka – powinno być wysokie, bo wówczas pojazd będzie dobry i dla starszego dziecka. Oparcie powinno mieć kilkustopniową regulację i rozkładać się do pozycji leżącej, bo nieraz małe dzieci lubią uciąć sobie drzemkę podczas spaceru. Mało tego, regulacja powinna działać na tyle sprawnie, żeby można było opuścić oparcie, także kiedy pociecha już śpi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here