Wybór spacerówki

Przyjście na świat małego dziecka zmienia o sto osiemdziesiąt stopni całe dotychczasowe życie. Kiedyś pewnie byśmy się z tego śmiali mówiąc co takiego może się zmienić, przecież pojawia się w mieszkaniu tylko jeden mały człowiek zajmujący dosłownie kilka centymetrów, ale od chwili wniesienia maluszka do domu nic już nie będzie takie samo. Do tego dnia przyszli rodzice przygotowują się bardzo starannie, a w związku z tym, że jest to dla nich zupełnie nowa sytuacja- czytają dużo w temacie dzieci i opieki nad nimi, zagłębiają się w informacje o najlepszych wózkach, ubrankach, pokarmach i artykułach pierwszej potrzeby.
Kiedy mamy już wybrane i skręcone łóżeczko, wszystkie ubranka są uprane i wyprasowane, a w szafeczce czeka cała kolekcja pieluszek i kosmetyków pozostaje jeszcze wybór odpowiedniego wózka. Naturalnie dla rodziców małych, nowo narodzonych dzieci poleca się wózki z gondolą, tak zwane głębokie. Małe dziecko nie siada, nie trzyma jeszcze główki, stąd cały czas będzie leżało. Kiedy natomiast maluch dorasta i coraz bardziej interesuje się otaczającym je światem, zmuszeni jesteśmy do zakupu wózka spacerowego.
Spacerówka rozkładana na płasko spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców. Kiedy dziecko ma ochotę podziwiać podczas spacerów otaczający je świat, ustawiamy siedzisko w pozycji pionowej. Natomiast lekkie kołysanie wózka podczas spaceru sprawi, że naszemu maluszkowi dość szybko przymkną się oczy i wtedy- dla jego wygody i bezpieczeństwa można łatwo i szybko opuścić oparcie, aby dziecko spało w pozycji poziomej. Pamiętajmy, że kręgosłup naszego maluszka wciąż się kształtuje i nie wolno transportować dziecka w pozycji, w której ulega on skrzywieniu przez długi czas.
Spacerówka rozkładana na płasko to idealny model dla rodziców, dla których najważniejsze jest zdrowie ich dziecka. Dodatkowo wiele najlepszych jakościowo spacerówek zapewni nam dodatkową ochronę. Na przykład duże, pompowane koła i regulacja zawieszenia, które dbają o to, aby wózek nie podskakiwał za bardzo na nierównym terenie. Przecież lada chwila, kiedy nasz synek lub córeczka podrosną, będziemy chcieli zabrać je na wycieczkę w góry lub nad jeziora czy morze i pokazać piękno polskiej przyrody. W tak trudnych warunkach sprawdzą się tylko najwyższej jakości wózki dziecięce.
Podczas wybory spacerówki zwróćmy także uwagę na to, z jakiego materiału wykonane jest poszycie. Tapicerki w najnowszej generacji wózków wykonane są z materiału, który pochłania w całości szkodliwe promieniowanie słoneczne, i nie przepuszcza promieniowania UV na twarz i ciałko naszego maleństwa. Warto także przyjrzeć się pasom bezpieczeństwa, te najlepsze mają aż pięć punktów zapięcia, ale jeśli wózek jest solidny, to wystarczą już trzy, aby maluszek nie mógł się sam wypiąć z wózka i nie zrobił sobie krzywdy. W ostatnich latach wiele firm wprowadza w swoich wózkach tak zwany system SAS, który sam redukuje wstrząsy podczas jazdy po nierównościach.
Wybór odpowiedniej spacerówki jest nie lada problemem dla rodziców, warto więc poradzić się doświadczonej obsługi sklepowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here