Jak wybrać wózek spacerowy dla dziecka?

Niejedna osoba, która właśnie została rodzicem zastanawia się w jaki sposób wybrać właściwy wózek spacerowy dla swojego dziecka. Nic w tym dziwnego. Wózek bowiem spełnia bardzo istotną rolę jako nie tylko przedmiot ułatwiający rekreację, lecz także spacery z dzieckiem, które z jego pomocą odbywamy sprawiają, że nasz maluch rozwija się prawidłowo, Nie bez znaczenia przy wyborze odpowiedniego wózka spacerowego dla dziecka są także kwestie bezpieczeństwa. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć tego jak istotne jest to, aby taki produkt spełniał najwyższe standardy w tej kategorii. A na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego wózeczka?
Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę teren, po którym będziemy się z wózkiem poruszać. Za przykład możemy podać tutaj chociażby używanie tzw. parasolek w terenie. Taki typ wózka z pewnością nie poradzi sobie przy spacerach na drogach polnych i gruntowych. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że nawet takim wózkiem nasi rodzice wjeżdżali w teren, jednak ciągłe blokowanie kółek i „siłowanie się” z nim nie koniecznie jest tym czego od spaceru oczekujemy. Zatem jeśli większość naszej spacerowej trasy przebiega przez pola, łąki czy też inne drogi gruntowe warto wówczas wybrać lekki wózek z możliwie dużymi kołami. Czasem dobrym rozwiązaniem może być także forma pośrednia, czyli wózek z małymi kołami z przodu, zaś z dużymi z tyłu.
Kolejnym czynnikiem, który musimy brać pod uwagę przy wyborze wózka jest także wiek naszego dziecka. Jeśli będziemy w nim wozić niemowlaka wówczas zadbajmy o kilka rzeczy takich jak rozkładane oparcie, osłonę dziecka przed słońcem (tzw. budka) oraz obecność regulowanego podnóżka. Dzięki rozkładanemu oparciu niemowlaki, które większość czasu na spacerze przesypiają będą mogły wygodnie się ułożyć do snu. Z kolei dzięki budce osłaniającej przed słońcem dziecko w trakcie wycieczki nie będzie oślepiane przez promienie słoneczne. Tutaj jednak koniecznie przed zakupem należy sprawdzić czy budka zapewni dostatecznie dużo takiej ochrony leżącemu niemowlakowi. Natomiast dzięki regulowanemu podnóżkowi nogi dziecka będą stale podtrzymywane na odpowiedniej wysokości. Dzięki temu nie będzie się musiało męczyć trzymając nogi w powietrzu co może być uciążliwe szczególnie dla śpiących dzieci.
Pamiętajmy także, aby wybrać wózek o odpowiedniej wadze. Jest to o tyle istotne, że będziemy go wnosić i wynosić po schodach nawet kilka razy dziennie. Do tego doliczmy sytuacje, gdy pojawi się potrzeba jego wniesienia np. do autobusu. Przy takiej intensywności nawet stosunkowo niewielka waga może w konsekwencji być uciążliwa. Warto także zwrócić uwagę na to w jaki sposób wózek się składa. W zasadzie możemy rzec, że tu kwestia przedstawia się analogicznie do odpowiedniej wagi. W obu tych kryteriach najważniejsza jest po prostu praktyczność. Jak zatem widać odpowiedź na pytanie jaki wózek spacerowy dla dziecka będzie najlepszy nie jest prosta. Najważniejsze jednak to dopasować go do dziecka oraz do tego w jaki sposób i gdzie będziemy go użytkować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpacerówka dla dziecka
Następny artykułWózek dziecięcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here