Drukuj

Radość na Miedzeszynie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
SZLAK SPACEROWY, około 2,2 km:

Wycieczka średnio długa, umożliwiająca poznanie dawnych podwarszawskich letnisk z ciekawą architekturą willową. Nawierzchnia w większości dobra (czasem brak chodników, przy małym ruchu).

Trasę rozpoczynamy ze stacji kolei podmiejskiej Warszawa Radość (Koleje Mazowieckie i Szybka Kolej Miejska). Jeśli przyjedziemy samochodem, to pozostawiamy go przy lokalnych uliczkach lub przy markecie Netto (ul. Patriotów róg Wisełki - pamiętajmy jednak by coś wtedy kupić, bo parking jest tylko dla klientów).

Od ulicy Patriotów skręcamy w ulicę Wilgi. Ruch wszędzie duży - uważajmy na maluchy! Chodnikiem docieramy do zlokalizowanego po prawej stronie kościółka Matki Boskiej Anielskiej. Ta urocza, neobarokowa budowla powstała w latach dwudziestych XX wieku z inicjatywy lokalnych mieszkańców Radości. Po zwiedzeniu kościółka skręcamy za nim w prawo, w ulicę Osterwy.

Panuje tu niewielki ruch, ale brak chodników wymusza uwagę. Kierujemy się na południe, do skrzyżowania z szeroką ulicą Izbicką. Przecinamy ją pod lekkim kątem i wchodzimy w długą ulicę Kąkolową, przy której podziwiać możemy perełki podwarszawskiej architektury letniskowej. Są tu zarówno wille drewniane, jak i ceglane, starsze i nowsze. Pełen przekrój architektury podmiejskiej. Przecinamy kolejno ulice: Tomaszowską, Strzegomską, Drwali, Tokarską, Żeglarską, Żołędziową i Derwida. Dochodzimy w końcu do Lawinowej, w którą skręcamy w prawo.

Przed nami po chwili pojawia się stacja kolejowa Warszawa Miedzeszyn. Obok funkcjonuja sklepy spożywcze. Kolejami Mazowieckimi lub SKM dotrzeć możemy do centrum Warszawy lub jedną stację w tym kierunku - do samochodu pozostawionego przy stacji Radość.

Copyright © 2013-2015 wozking.pl