Drukuj

Powiew Kampinosu na Młocinach

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
SZLAK WYCIECZKOWY, około 3 km długości:

Trasa pozbawiona co prawda zabytków, ale pozwalający wypocząć od zgiełku miasta w leśnej ciszy, nieodległy i pozwalający dzieciom na swobodę.

Samochód pozostawiamy przy ul. Wójcickiego, w rejonie pętli autobusowej linii 114 (Młociny-UKSW). Wycieczkę możemy zatem odbyć też z użyciem miejskiego autobusu.

Kierujemy się ulicą Wójcickiego na południowy-zachód, ku Cmentarzowi Północnemu, ale po około 800 metrach skręcamy w las, w ukośny dukt będący ulicą Dziekanowską. Jesteśmy na terenie Lasu Młocińskiego, zwanego też Lasem Nowa Warszawa. Jest on naturalnym, ekologicznym łącznikiem pomiędzy zielenią lewobrzeżnej Warszawy, a Puszczą Kampinoską. Z uwagi na fakt bliskości Kampinosu aktywni byli tu partyzanci w czasie II wojny światowej.

Ze skośnego duktu skręcamy od rzau nieco w prawo i idziemy kolejnym długim i prostym duktem, wdychając świeże powietrze. Na tym odcinku wytrasowano ścieżkę rowerową, trzymamy się więc jej znaków, jednocześnie uważając na nadużywających swobody, pędzących rowerzystów. Dziecko może tu swobodnie pobiegać, a rodzice mogą mu udzielić pierwszych lekcji botaniki lub ekologii.

Na pierwszym wyraźnym skrzyżowaniu porzucamy znaki ścieżki rowerowej i skręcamy prostopadle w prawo. Idziemy kolejnym prostym duktem, mijając po drodze niewielki ciek. Możemy iść wzdłuż tego cieku lub dalej prosto (wtedy skręcamy na kolejnym wyraźnym skrzyżowaniu w prawo). Kolejnym duktem idziemy znów prosto, by po około pół kilometrze dotrzeć do pętli autobusowej Młocin- UKSW, gdzie pętla się zamyka, a wycieczka kończy.

Copyright © 2013-2015 wozking.pl