Drukuj

Promenadą przez Swarzędzkie Wybrzeże

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

SZLAK SPACEROWY, 2 km:

Wygodny szlak spacerowy wzdłuż południowego brzegu jeziora Swarzędzkiego. Cisza, przyroda i wspaniałe widoki. Do tego wspaniale przygotowana trasa z ławeczkami i atrakcjami dziecięcymi.Wygodny szlak spacerowy wzdłuż południowego brzegu jeziora Swarzędzkiego. Cisza, przyroda i wspaniałe widoki. Do tego wspaniale przygotowana trasa z ławeczkami i atrakcjami dziecięcymi.

Dojazd z Poznania samochodem odbywa się ulicą Warszawską, a w Swarzędzu - Poznańską, Dworcową, Piaski, Strzelecką, Świętego Marcina i Kosynierów do swarzędzkiego Aquaparku, przy którym znajduje się duży, ogólnodostępny i bezpłatny parking. Wewnątrz możemy zjeść posiłek w nowoczesnym bistro.

Z parkingu kierujemy sięwidoczną, brukowana alejką w strone jeziora, mając po prawej wille a po lewej akwen. Cała trasa prowadzi aleją utwardzoną - na początku brukowaną. Po drodze mamy place zabaw, ławeczki, siłownie, tablice informujące o wystepujących gatunkach roślin i zwierząt. Około 500 metrów od początku trasy zlokalizowana jest miejska plaża z wypożyczalnią sprzętu wodnego i punkt spożywczy, który oferuje lody, napoje i przekąski.

Trasa jest idealna dla śpiącego malucha i dla rodzica chcącego poznać stosunkowo mało znane jezioro Swarzędzkie. Miało ono przez lata złą opinię nieprzyjemnego ścieku. Od lat jest to już jednak całkowitą nieprawdą - akwen jest obecnie natleniany, zarybiany, a efekty widać gołym okiem. Na trasie uważajmy jednak, by maluch nie zaliczył niezaplanowanej kąpieli.

Powrót polecamy tą samą drogą - drugi brzeg nie posiada odpowiedniej infrastruktury na przejazd wózkiem.

 


  

 

 

Copyright © 2013-2015 wozking.pl