Drukuj

Łysy Młyn

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

BiedruskoSZLAK SPACEROWY, 1,2 km:

Łysy Młyn to urocze tereny spacerowe na północ od Radojewa, ale jeszcze przed Biedruskiem. Ładne ścieżki, mostki nad bagnami i małe jeziorko nadają temu rejonowi wyjątkowo sympatyczny wygląd. Można też obejrzeć wystawę sieci rybackich.
 
Dojazd z Poznania odbywa się drogą w kierunku Biedruska.

Za charakterystycznym rozwidleniem na dwie jednokierunkowe odnogi, po ich ponownym zejściu się, zwalniamy i jedziemy jeszcze kilkaset metrów. Bacznie obserwujemy otoczenie drogi - parking znajduje się po lewej stronie (dość gwałtowny skręt). Samochód zostawiamy na ładnym, zielonym, utwardzonym parkingu. 

Udajemy się w kieunku widocznego stawu - Łysego Młyna. Staw obejść można dookoła, ale część dróżek na północnym brzegu może być uciążliwa dla wózka. Dla maluchów biegających będzie to istny raj! Udajemy się za tablicami informacyjnymi, z których dowiedzieć się możemy wielu interesujących rzeczy na temat samego stawu, jak i globalnej gospodarki wodnej. Największą atrakcją jest kilka mostków przez rzeczkę i tereny bagienne (konieczny środek na komary!). Miejscem zabawy może być drewniany "pająk", tworzący rodzaj małego amfiteatru (pilnujmy, by dzieci zeń nie spadły).

Swoistą atrakcją jest niewielka wystawa sieci i urządzeń rybackich, zlokalizowana w drewnianym budynku dawnego młyna z początków XX wieku. W tym samym obiekcie umieszczono wystawę poświęconą Wojciechowi Bogusławskiemu - twórcy polskiego teatru narodowego. Bogusławski urodził się w nieodległym Glinnie - wsi na terenie poligonu Biedrusko, która obecnie już nie istnieje.

Podczas bytności w Łysym Młynie konieczne jest zachowanie ostrożności - należy pilnować, by maluchy nie wpadły do wody lub nie spadły z mostku lub śluzy.

 

Komentarze   

 
0 #1 franko 2013-05-10 17:17
te okolice sa piekne dla dzieciakow i w ogole
Cytować
 
 
0 #2 tatuś cyryl 2013-06-02 14:56
No wiec wybralem sie tam dzis i faktycznie jest bardzo wypasowo. Ale co brakuje to restauracji, baru, itp...
Cytować
 

Copyright © 2013-2015 wozking.pl