Drukuj

Greckie stawy i włoski kościół

Opublikowano w Poznań

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

SZLAK SPACEROWY, około 2 km:

Idealna wycieczka na długie letnie popołudnie. Zobaczymy ciekawostki przyrodnicze, a także spotkamy się z interesującą architekturą współczesną.

SZLAK SPACEROWY, około 2 km:

Idealna wycieczka na długie letnie popołudnie. Zobaczymy ciekawostki przyrodnicze, a także spotkamy się z interesującą architekturą współczesną.

Samochód parkujemy przy ul. Homera, na wysokości nowego gimnazjum, na skraju parku. Najlepszy dojazd jest od strony ul. Literackiej, bowiem od strony ul. Lutyckiej odbywa się on po nierównych płytach. Wędrówkę rozpoczynamy od rundki po nowym Parku Edukacji Przyrodniczej. Obiekt otwarto w październiku 2013 przy współudziale mieszkańców osiedla.

Na niewielkim obszarze stworzono zbiorniki retencyjne na cieku Wierzbak, zbudowano alejki i wiatę. Interesujące są tablice edukacyjne opowiadające o życiu przyrody, w tym ptaków. Na stawach, nazywanych Greckimi, możemy obserwować bytujące tam ptaki. Uwaga jednak na maluchy - woda jest tu głęboka. Jeśli chcemy możemy zorganizować tutaj mały piknik. Zimą otwarta będzie górka saneczkowa.

Po zwiedzeniu parku kierujemy się obok górki saneczkowej, ku ulicy Wergiliusza, którą pokonujemy kilkaset metrów, po drodze mijając dwa ronda osiedlowe (ruch tu niewielki).

Przecinamy ulicę Literacką (tutaj znajdują się przystanki autobusowe linii 64, tak więc możemy skorzystać również z komunikacji miejskiej). Idziemy jeszcze kawałek przed siebie ulicą Wańkowicza (przedłużenie Wergiliusza).

Po chwili dochodzimy do kościoła Ojca Pio. Obiekt oddany do użytku w 2013 nawiązuje stylem do wielkopolskich kościołów z początków XX wieku, ale także do włoskiej architektury późnego gotyku. Przy świątyni kończymy wycieczkę, by wrócić do samochodu tą samą drogą. Przy ul. Literackiej funkcjonuje sklep spożywczy, gdzie możemy uzupełnić zapasy.

Copyright © 2013-2015 wozking.pl