Drukuj

Ekspresowo na Górę Moraską

Opublikowano w Poznań

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

SZLAK WYCIECZKOWY. 0,5 km.

Bardzo krótki szlak, umożliwiający wejście na szczyt Góry Moraskiej (najwyższego wzniesienia Poznania - 154 m n.p.m.) w krótkim czasie, nawet popołudniu w dzień roboczy, po pracy. Końcowy odcinek dość trudny z wózkiem. Konieczna pomoc drugiej osoby. Zimą na dróżkach może zalegać śnieg. Z uwagi na brak komunikacji miejskiej, szlak nadaje się głównie dla turystów zmotoryzowanych.

POCZĄTEK: Parkujemy na nieoznakowanym parkingu, który znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Meteorytowej, drogi w kierunku wysypiska śmieci w Suchym Lesie i bezimiennej ulicy w Suchym Lesie. Jest to granica tej miejscowości i Poznania.

najbliższy przystanek autobusowy linii 88, to pętla Morasko - należy stamtąd dojść około 1100 metrów piękną aleją - ulicą Meteorytową, zachowując uwagę - samochody, brak chodnika, idziemy lewą stroną! Przechodzimy przez ulicę. Uwaga na samochody, w tym śmieciarki podążające na wysypisko.

Po drugiej stronie ulicy znajduje się wygrodzone miejsce z tablicą informacyjną na temat rezerwatu Meteoryt Morasko, który powstał w 1976 roku i chroni kratery po upadku Meteorytu Morasko około 5000 lat temu oraz interesujące, rzadkie rośliny.

My udajemy się dość piaszczystą drogą na południe (prostopadle do asfaltowej ul. Meteorytowej), za znakami szlaku rowerowego. Należy uważać na rowerzystów. W pewnym momencie skręcamy w lewo (1) w dukt prowadzący na szczyt góry. Rozpoznanie tej ścieżki ułatwią nam żółte znaki szlaku turystycznego. Podążamy za nimi na polankę szczytową.

Szczyt Góry Moraskiej to wymarzone miejsce na piknik z maluchem. Można rozłożyć kocyk i pozwolić bobasowi pobiegać lub poraczować. Pilnujmy jedynie by nie wkroczył zbyt głęboko w zielony gąszcz na terenie całego rezerwatu mały ruch, można swobodnie karmić piersią. Powrót tą samą drogą. Szlak pozwala dosłownie w kilkanaście minut oderwać się od miasta i zaliczyć najwyższą górę miasta.

Copyright © 2013-2015 wozking.pl