Drukuj

Króliczkowy Trakt

Opublikowano w Poznań

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

SZLAK SPACEROWY, około 1,5 km:

Wycieczka po lasach miejskich Poznania, łatwa, krótka i przyjemna. Nadaje się w szczególności na popołudnie w dni robocze. Kontakt z przyrodą i zwierzętami zapewniony! Wariant z wizytą nad Wartą daje łącznie około 2,5 km.

POCZĄTEK: Z ulicy Naramowickiej skręcamy w ul. Rubież. Przejeżdżamy pod linią kolejową (jest to towarowa północna obwodnica Poznania). Za wiaduktem skręcamy w szutrową drogę w prawo - to ulica Bożywoja. Po kilkuset metrach zostawiamy pojazd na widocznym parkingu. W przypadku dużej frekwencji w sezonie pozostają okoliczne pobocza. Uwaga na innych użytkowników drogi i na nasze dzieci!

Podążamy ku widocznej w oddali leśniczówki Naramowice. To jeden z kilku takich obiektów w mieście, które słynie przecież z lasów. My jesteśmy na terenie północnego klina zieleni.

Naprzeciwko leśniczówki znajduje się ogrodzony teren, na którym hodowane są w warunkach półwolnościowych króliki. Obserwowanie ich harców będzie wielką atrakcją dla malców. Po zakończeniu tych badań naukowych dzieci z pewnością chętnie przeniosą się na pobliski, ogrodzony plac zabaw. To doskonałe miejsce na rodzinny piknik. Mniej zmęczone osoby mogą pozwolić sobie na zrobienie wariantu trasy - nad Wartę, drogą na wprost.

Po zakończeniu zabaw skręcamy w lewo i udajemy się piękną aleją brzozową na północ. Aleją dochodzimy do kolejnej drogi, która okazuje się być ulicą Konopną. Skręcamy w nią w lewo, by po dwustu metrach znów skręcić w lewo, w piaszczystą ulicę Nadwarciańską. Po kilku chwilach marszu docieramy do parkingu, na którym pozostał pojazd. Niestety - w ten rejon nie docierają autobusy miejskie. Po zabawie i spacerze polecamy wizytę w pizzeri Tivoli przy ul. Naramowickiej.

Komentarze   

 
0 #1 Raszid 2014-03-11 11:52
Z królasami bywa różnie! Latem raczej powinny być i wiosną też...
Cytować
 

Copyright © 2013-2015 wozking.pl