Drukuj

Do schronu i na kierską plażę.

Opublikowano w Poznań

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

SZLAK SPACEROWY, około 1,5 km:

Ciekawy obiekt turystyczny, oraz relaksująca scieżka asfaltowa wzdłuż jeziora, ruch uspokojony, atrakcja na niedzielę z dziećmi.

POCZĄTEK: Dzisiaj proponujemy wycieczkę w okolice jeziora Kierskiego. Podróż zaczynamy na pętli Ogrody skąd autobusem nr 86 dojedziemy do przystanku na ulicy Słupskiej 62 w Poznaniu.

Znajduje się tam bunkier przeciwatomowy Prezydenta Miasta Poznania. Telefonicznie można się umówić na zwiedzanie pod numerem: +48 (61) 8529 464. Wstęp za drobną opłatą. Bunkier jest niewidoczny z poziomu ulicy ponieważ znajduje się na terenie pozorowanego prywatnego domku jednorodzinnego. Obiekt został odtajniony zupełnie niedawno i stał się punktem turystycznym, który należy obecnie do najciekawszych odkryć na mapie Poznania.

Wejście do schronu jest zbudowane ze schodów w dół w związku z czym ktoś powinien nam pomóc przy wniesieniu wózka dziecięcego. Wewnątrz nie ma już problemów z poruszaniem się ponieważ jest to obiekt o szerokich przejściach z równą podłogą zapewniającą dostęp bez przeszkód do każdego pomieszczenia. Po obiekcie oprowadza profesjonalny przewodnik wliczony w cenę biletu.

Po zwiedzeniu bunkra możemy się udać na małą wycieczkę wzdłuż jeziora kierskiego. Dostaniemy się do niego idąc zgodnie z mapą ulicą Międzyzdrojską. Trasę, której długość można ocenić na mniej więcej 10-15 minut można zakończyć na niewielkiej ale dobrze zagospodarowanej plaży, z pomostem i miejscami do wypoczynku. W sezonie letnim jest to obiekt pilnowany przez ratowników. Bazę obiadową w sezonie zapewnia znajdująca się w okolicy restauracja Kaskada.

Komentarze   

 
0 #1 Adam 2014-02-27 15:44
Byliśmy, niesamowite przeżycie, a człowiek tyle razy jeździł koło tego miejsca
Cytować
 

Copyright © 2013-2015 wozking.pl