Drukuj

Park w Radojewie

Opublikowano w Poznań

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

SZLAK WYCIECZKOWY, około 1,5 km:

Trasa umożliwia zapoznanie się z angielskim parkiem należącym niegdyś do rodziny von Treskov. Nawierzchnia głównie gruntowa, jednak bez większych trudności (uważać należy tylko na poprzeczne korzenie). Dzika przyroda i romantyczne ruiny to streszczenie tej wyprawy.

POCZĄTEK: Idealne miejsce na wózkowy spacer to nieznane dla wiekszości mieszkańców Poznania Radojewo ze wspaniałym, częściowo dzikim parkiem przypałacowym, który należał do rodziny von Treskov. Wspaniałe wzgórza, aleje i sztuczne ruiny.

Dojazd z centrum Poznania do Radojewa: tramwajem nr 15 z przesiadką na autobus nr 98(zobacz tutaj trasę dojazdu) lub samochodem drogą w kierunku Biedruska, czyli ul. Naramowicką i Radojewo. W centrum Radojewa, po znaku ograniczającym prędkość do 30 km/h, nie skręcamy na Biedrusko, tylko jedziemy prosto - w ul. Piołunową i parkujemy zaraz przy sklepie spożywczym, który stoi na skrzyżowaniu Piołunowej z Podbiałową. Pałac i park znajdują się w końcu ul. Podbiałowej, w kierunku na prawo od strony centrum Poznania.

Sam pałac radojewski powstał w 1825, a jego autorem był światowej sławy architekt pruski - Karl Fridrich Schinkiel. Obecnie obiekt jest, niestety, poważnie zaniedbany przez właścicieli.

Komentarze   

 
-1 #1 Tetrow 2013-06-03 12:14
Oki. Zaliczone :) Trochę zaniedbane tereny.........
Cytować
 
 
+3 #2 Ryszard z Naramowic 2013-11-10 06:27
Nie takie zaniedbane... Nie wszędzie muszą być alejki z ławeczkami. Uważam, że one są po prostu naturalne
Cytować
 
 
+1 #3 Grzegorz 2014-03-02 14:22
Duże wrażenia po zwiedzeniu tej okolicy . Warto odwiedzić to miejsce.
Cytować
 

Copyright © 2013-2015 wozking.pl