Drukuj

Gdy wózek nie da rady wykorzystaj chustę!

adm.

Od zawsze wiadomo, że wózek dziecięcy jest nieodzownym elementem każdego rodzica. Co jednak zrobić z wózkiem w trudno dostępnych i nieprzystosowanych dla rodziców miejscach?

Można go zastąpić chustą do noszenia dzieci.

Oto jakie są jej zalety:

Trzymanie dziecka w chuście to super sposób na zawiązywanie relacji. Dzieci uwielbiają poczucie bliskości z rodzicami, bicie serca i ich zapach.

Chusty do noszenia dzieci są także dobrym pomysłem dla mam i tatusiów będących w ciągłym ruchu. Jakich sytuacji może to dotyczyć?

Dotyczy to zarówno zakupów, korzystania z komunikacji miejskiej, przeciskania się przez tłum na ulicy, wyprowadzania psa czy trzymania drugiego dziecka za rękę. Chusta wypada też korzystnie w przypadku mam karmiących piersią.

Faktem udokumentowanym jest także to, że noszenie dziecka w chuście pomaga redukować symptomy depresji poporodowej. Pozwala mamie na utrzymywanie ciągłej bliskości z dzieckiem, wzmacnia odwagę i odstresowuje dziecko.

Jak widać noszenie w chuście ma same zalety. Wózek z pewnością nie straci nigdy na znaczeniu, chusta może jednak pomóc rodzicom tam gdzie trudno się z nim dostać i w ten sposób wspaniale go zastąpić.

Gdziekolwiek pójdziesz Twoje dziecko pójdzie tam z Tobą. Warto więc by podróżowało komfortowo.

Jak wiązać chustę dowiesz się z filmu umieszczonego poniżej:

Copyright © 2013-2015 wozking.pl