Drukuj

Tato! Mamo! pobaw się ze mną!

Urszula Głowacka.

Spacery w ciepłe dni to doskonała okazja aby się trochę zatrzymać w wybranym przez nas miejscu, wyjąć dziecko z wózka i pokazać mu świat. Wiosną i latem spędzamy na świeżym powietrzu dużo więcej czasu. W co bawić się z naszymi pociechami tak by czas spędzony na dworze był przyjemny?

Poniżej przedstawiona jest propozycja kilku zabaw opartych na Metodzie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Metoda ta pozwala kształtować u dziecka świadomość własnego ciała w przestrzeni, umiejętność dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi. Wspomaga rozwój dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy. Pozytywnym efektem ćwiczeń opartych na tej metodzie jest kształtowanie u dziecka poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, rozwijanie zaufania do partnera.

Zabawa 1

  • „Naleśniki”: czyli rolowanie po kocu/trawie – rodzic klęczy obok leżącego na plechach dziecka, które ma wyciągnięte ręce za głowę. Zadaniem rodzica jest powoli i lekko obrócić (przetoczyć) dziecko na brzuch.
  • Zabawa 2

  • „Prowadzenie ślepca”- rodzic trzyma dziecko,które ma zamknięte oczy i prowadzi je. Po dojściu do celu można zmienić role.
  • Copyright © 2013-2015 wozking.pl