Drukuj

Mały alergik na spacerze

Urszula Głowacka.

Wiosna jest piękna. Cała przyroda wokół nas budzi się do życia. Niestety często wtedy też do życia budzi się uciążliwa alergia. Czy dzieci uczulone na pyłki mogą korzystać z uroków spacerów?

Wszystko zależy od nasilenia alergii i naszej wiedzy o niej. Jeśli nasze dziecko jest już tak duże, że można było zbadać i stwierdzić na co jest uczulone sprawa jest prostsza niż u dzieci, u których na diagnostykę jest jeszcze za wcześnie.

Jeśli wiemy, na które roślny nasze dziecko jest uczulone to należy w okresie największego pylenia zdecydowanie unikać miejsc, gdzie pylą one najmocniej. W tym okresie też zalecane jest spędzanie czasu poza domem tylko rano po rosie albo po silnym, długotrwałym deszczu. Alergeny nie unoszą się wtedy w powietrzu, przez co uczulona osoba ma z nimi mniejszy kontakt. Wybierając się na spacer należy odpowiednio się zabezpieczyć: założyć odpowiednie ubranie czy okulary przeciwsłoneczne. Po powrocie dobrze jest przemyć skórę i zmienić odzież. Jeśli natężenie alergii jest bardzo duże warto pomyśleć o rezygnacji ze spacerów w okresie pylenia.

Pamiętajmy, że nieleczona alergia może się nasilać. Warto skorzystać z porady specjalisty i zastosować wskazane przez niego leki czy odczulanie.

Copyright © 2013-2015 wozking.pl